Глобальна війна зі сепсисом

Львів – перше українське місто, яке приєдналося до Всесвітньої боротьби із сепсисом

Львів – перше українське місто, яке приєдналося до Всесвітньої боротьби із сепсисом

Щорічно у світі від сепсису потерпають  від 20 до 30 мільйонів пацієнтів, із яких понад шість мільйонів випадків припадає на неонатальний період і період раннього дитинства, і понад 100 тис. випадків – на материнський сепсис. Кожних кілька секунд у світі сепсис забирає життя однієї людини. Незважаючи на значну поширеність, сепсис є невідомою хворобою і часто помилково трактується як “зараження крові”.

Щоб зупинити зростання захворюваності на сепсис та зменшити смертність від цієї недуги відтепер у Львові, єдиному з українських міст, яке приєдналося до Всесвітньої боротьби із сепсисом, реалізовуватиметься глобальний поетапний план з подолання негативних наслідків недуги.

“Про хворобу СНІД, туберкульоз чи рак знають усі. Але якщо запитати пересічного українця, що таке сепсис, – вам відповісти нічого не зможуть. У світі ж від нього помирає людей більше, аніж від ВІЛ-інфекцій, раку та туберкульозу разом узятих”, – зазначив начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб.

За його словами, згідно з глобальним поетапним планом, до 2020 року планують виконати кілька ключових цілей, основні з яких включення проблеми сепсису в програму розвитку львівської медицини; забезпечення адекватного лікування; спрямування локальної стратегії з профілактики та контролю захворюваності на сепсис на тих, хто цього найбільше потребує; залучення тих, хто видужав чи втратив рідних від сепсису до різних планувальних стратегій.

Як наголосив професор Львівського національного медуніверситету ім. Д. Галицького Ігор Герич, приєднання Львова до відзначення Дня боротьби з сепсисом для пересічного мешканця означатиме необхідне підвищення інформованості про цю небезпечну недугу, правила її профілактики і раннього виявлення, а в разі потреби – можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу.

Серед першочергових заходів, присвячених Дню боротьби з сепсисом, у Львові – компанія з запровадження заходів, передбачених Декларацією, в медичних установах Львова, спільні з Гарвардською медичною школою (Бостон, США) і Львівським   національним медичним університетом імені Данила Галицького навчання для фахівців (21 вересня), формування та запровадження з 1 січня 2013 року локального реєстру хворих на сепсис, тощо. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4948 / 1.54MB / SQL:{query_count}