32% дорослого населення в Україні мають артеріальну гіпертензію.
За словами головного кардіолога МОЗ Юрія Сіренка, щороку в Україні артеріальну гіпертензію виявляють в мільйона людей, пише УНІАН.
“У нашій країні зареєстровано понад 12 млн осіб, хворих на артеріальну гіпертензію, що становить 32% дорослого населення. Аналіз загальної смертності населення нашої країни свідчить, що 66,3% випадків смертей стаються через хвороби системи кровообігу. Наслідки гіпертонічної хвороби забирають більше людських життів, ніж рак, СНІД і туберкульоз разом узяті”, – сказав головний кардіолог.
Він підкреслив, що високий артеріальний тиск значно підвищує ризик захворіти на ішемічну хворобу серця, мозковий інсульт, а також на серцеву та ниркову недостатність, призводить до ураження судин, очей.
“У людей з високим тиском у 3 – 4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів – порушення мозкового кровообігу”, – додав Юрій Сіренко.
Коментуючи впровадження в Україні пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію, головний кардіолог зазначив, що зниження цін на ліки на 15% знизить смертність від ускладнень гіпертонічної хвороби (зокрема, інсультів) на 45 – 50%.