Перерване життя

З кожним роком в Україні зростає кількість сімей, які не можуть народити дітей. За статистикою, нині приблизно кожне п'яте українське подружжя безплідне. Та разом з цим нестримно збільшується і кіль­кість абортів, які роблять жін­ки, що завагітніли вперше. З 2000 року крива цієї сумної статистики повзе вверх.

З кожним роком в Україні зростає кількість сімей, які не можуть народити дітей. За статистикою, нині приблизно кожне п'яте українське подружжя безплідне. Та разом з цим нестримно збільшується і кіль­кість абортів, які роблять жін­ки, що завагітніли вперше. З 2000 року крива цієї сумної статистики повзе вверх.

70-80% абортів роблять з власної волі

vagitna.jpgНа Львівщині, як розповіла "Пошті" заступник директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров'я Зеновія  Івасівка, кількість абортів є значно нижчою, ніж у східних  та південних регіонах держави, проте аборти роблять. За рік в області не народжується  кілька тисяч дітей.

За даними обласного центру репродуктивного здоров'я, у 2007 році на Львівщині було зроблено 5366 абортів, з яких 964 аборти зробили жінки, які завагітніли вперше. Що цікаво й водночас доволі тривожно й незрозуміло, найчастіше переривають вагітність жінки віком від 20 до 34 років, тобто жінки, які, як правило, вже мають со­ціальне становище, можуть бути незалежними і матеріально забезпеченими. Торік у такому віці зробила аборт 631 жінка. Менше переривали вагітність жінки віком 18-19 років. Таких було 252. Крім того,  дуже тривожить медиків те, що вагітніють дівчата-під­літки у 14-17 років, які, звісно, не хочуть народжувати. У 2007 році 15-17-річні діти зробили 47 абортів (відповідно до стандартів ВООЗ, дитинство триває до 18 років) та два -
14-річ­ні.  За словами Зеновії Івасівки, приблизно 70-80% абортів жінки роблять з власної волі, решту - за медичними показами.

Інфекції не дрімають

Значна кількість абортів впливає не тільки на демографічну ситуацію, а насамперед на репродуктивне здоров'я жінок - можливість виносити і народити здорову дитину. Окрім абортів, що негативно позначаються на здоров'ї жінок, не менш болючою проблемою є поширення інфекцій, які передаються статевим шляхом, що можуть становити загрозу для безпечного розвитку плода. Нині в області, як твердить Зеновія Михайлівна, склалася загрозлива ситуація. Щороку у Львівському обласному центрі репродуктивного здоров'я населення проходить обстеження кілька тисяч вагітних жінок, у 80% з яких виявляють реакції імунітету на інфекції, які передаються і статевим, й іншими шляхами.  Серед найпоширеніших інфекцій - токсоплазма,  краснуха, герпес І та ІІ типу, цитомегаловірус, хламідіоз. Для вагітних жінок вони небезпечні тим, що становлять загрозу дитині. Проблема ще й у тому, що коли раніше інфекції давали про себе знати чітко вираженими симптомами: підвищеною температурою, слабкістю тощо, то тепер відбувається швидкий перехід від гострих до латентних форм. Причина - неконтрольований прийом антибіотиків. Пацієнтки не до кінця виліковують недугу, коли стає легше, припиняють лікування. Результат - медики виявляють хворобу на пізній стадії, коли її вилікувати значно складніше.

Турбує медиків і збільшення випадків захворювань статевих органів у жінок, зокрема раку шийки матки. Якщо 10-20 років тому це захворювання виявляли у жінок віком понад 60 років, то сьогодні - у  25-30-річних. Причина часто-густо криється нерозбірливому статевому житті жінок.

Народження
за планом

Планування народження дитини у світі давно прийнята норма. Молоді сім'ї звертаються до спеціалістів, які допомагають їм обрати найкращий для зачаття та народження дитини час. В Україні, на жаль, ця норма ще не прижилася: більшість українських сімей не готова обговорювати  з медиками питання зачаття дитини. Шкода. Адже нині, за словами Зеновії Івасівки, завдання гінекологів полягає не лише в тому, щоб обстежити жінку, але й більше дізнатися про її життя, зокрема статеве, щоб можна було виявити жінок, в яких є підвищений ризик невиношування дітей, які потребують лікування перед зачаттям дитини тощо.

Зважаючи на здоров'я, вік жінки та її бажання народити чи не народжувати дітей, медики допомагають підібрати індивідуальні засоби контрацепції.

-  Підбирати засоби контрацепції в аптеці - шкідливо й неприпустимо, - каже Зеновія Михайлівна. -  Це повинен робити лікар. Адже ніде у світі засоби контрацепції ніхто в аптеці не вибирає, їх підбирає лікар індивідуально для кожної жінки, зважаючи на багато чинників. У нас же молодь нерідко купує засоби, які не тільки їй не підходять, але навіть можуть бути небезпечними для здоров'я.  

Дитина за 10 тисяч

Сьогодні безпліддя не є вироком для подружжя. У багатьох випадках цього діагнозу можна позбутися, якщо вчасно звернутися до медиків по допомогу. Ще одним шансом для сімей, які не можуть народити дитину, є штучне запліднення. Як розповів керівник обласного центру репродуктивного здоров'я Юрій Іваночко, за три роки з центру було направлено 167 жінок для штучного запліднення.  Приблизно 30% таких процедур бувають успішними, тобто жінка може виносити й народити дитину. В Україні є тільки два державні  центри, в яких надають послуги зі штучного запліднення. На одну жінку держава витрачає до 10 тис. грн на процедуру штучного запліднення, тому відбір жінок відбувається дуже строго й медики вибирають жінок, які мають найбільше шансів виносити і народити здорову дитину. Вік жінок, які вдаються до штучного запліднення, - 21-25 років, кілька літ тому переважали 35-річні жінки.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4689 / 1.59MB / SQL:{query_count}