Боротьба з корупцією чи за землю?

Четвертого вересня цього року управління охорони здоров'я Львівської міської ради вирішило звільнити Юрія Даша з посади головного лікаря комунальної ін­фекційної клінічної лікар­ні м. Львова. Пана Юрія звіль­нили після того, як у лікарні відбулася перевірка, під час якої з'ясували, що тут було видано довідку хворій гр. Ш., яка в цьому медичному закладі не лікувалася.

Четвертого вересня цього року управління охорони здоров'я Львівської міської ради вирішило звільнити Юрія Даша з посади головного лікаря комунальної ін­фекційної клінічної лікар­ні м. Львова. Пана Юрія звіль­нили після того, як у лікарні відбулася перевірка, під час якої з'ясували, що тут було видано довідку хворій гр. Ш., яка в цьому медичному закладі не лікувалася. Згодом довідка стала підставою для проведення медичної комісії й надання громадянці довідки про присвоєння інвалідності, на основі чого гр. Ш. було позачергово зараховано на бюджетну форму навчання у Львівський державний медичний університет ім.  Д.Галицького. Через цей факт лікаря звинувачують у від­сутності контролю за виданням  довідок. Проте, як уже з'ясували,  довідка була видана з трикутною печаткою, а не з круглою, яка належить головному лікарю і яку ставлять на документах суворої звітності.

Крім того, в наказі про звільнення серед причин зазначено бюджетне порушення: лікарня  (тобто головний бухгалтер) подала звіт у державне казначейство не за тією формою, яка передбачена.

На думку головного лікаря, причиною звільнення може бути його особиста позиція, а також майбутня реорганізація медичного закладу. Тепер лікарня підпорядкована місту, а після реорганізації її передадуть у підпорядкування області. Як проаналізував юрист Дмитро Гудима, конфлікт може виникнути навколо землі: після реорганізації корпуси перейдуть у власність області або в оренду. А оскільки земля міська, то місто може висловити свої претензії на землю й передати лікарні тільки ту, що, відповідно до закону, повинна бути навколо будівлі (4 метри). Юридично така можливість існує.

На захист головного лікаря інфекційної лікарні виступив трудовий колектив, який зібрав понад триста підписів і надіслав відкритого листа міському голові Львова А. Садовому, мі­ніст­­ро­ві охорони здоров'я
В. Князевичу, уповноваженій з прав людини ВР Н.Карпачовій та іншим. Як зазначено в листі, на головного лікаря три роки чинять тиск, проводять постійні перевірки, за будь-які порушення виносять догану.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0590 / 1.54MB / SQL:{query_count}