Які гормони, такі й пальці

Якщо ви раніше не знали, то у чоловіків безіменний палець руки довший за вказівний, а у жінок, навпаки, коротший або такої ж довжини.

Якщо ви раніше не знали, то у чоловіків безіменний палець руки довший за вказівний, а у жінок, навпаки, коротший або такої ж довжини.
Учені вирішили з’ясувати, чому так, і дійшли висновку, що різниця в розмірах цих пальців у чоловіків і жінок залежить від співвідношення гормонів у розвитку ембріона на 13-17 дні із моменту його розвитку.
Свої експерименти вчені провели, зокрема, на мишах. Їм додавали то чоловічі, то жіночі гормони і у такий спосіб штучно то збільшували, то зменшували довжину їхніх пальців.
“Той факт, що ріст пальців безпосередньо залежить від рецепторів андрогенів і естрогенів (жіночих гормонів), підтверджує, що співвідношення довжини пальців – наслідок гормонального середовища на найраніших стадіях нашого розвитку. Це не тільки розуміння коренів однієї з досить дивних відмінностей статей – захоплююче усвідомлювати, що наші пальці можуть розповісти про те, які сигнали ми отримували в конкретний період внутрішньоутробного розвитку”, – каже Мартін Кон, один із авторів дослідження, яке опублікували в журналі “Proceedings of the National Academy of Sciences”. Раніше ж різну довжину пальців у чоловіків і жінок пов’язували з впливом андрогенів, гормонів, відповідальних за розвиток чоловічих статевих ознак, на плід в утробі матері.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4955 / 1.53MB / SQL:{query_count}