Яблучне меню

Райський плід від головного болю. Райський плід від головного болю. Яблуко відоме з давніх-давен. Згідно з біблійною легендою, саме з нього почалися всі наші біди після того, як Єва спокусилася та почастувала ним Адама.

Райський плід від головного болю

Яблуко відоме з давніх-давен. Згідно з біблійною легендою, саме з нього почалися всі наші біди після того, як Єва спокусилася та почастувала ним Адама. Воно стало яблуком розбрату та призвело до Троянської війни. Наливне яблучко котилося по блакитному блюдечку в казках. Таке запашне, соковите і корисне. У серпні, коли на ринках і в магазинах удосталь наших українських яблук, до того ж за прийнятною ціною, гріх відмовитися від цієї райської спокуси.

За словами головного гастроентеролога м. Львова, завідувача гастроентерологічного відділення Комунальної 5-ї міської клінічної лікарні Ольги Бідюк, яблука багаті на залізо, вітамін C, фосфор, калій, кальцій, натрій, барій, цинк. Плоди зміцнюють імунну систему. Віддавна в Україні яблуком чистили зуби, адже воно має бактерицидну дію в ротовій порожнині.
“Через вміст пектинів яблука нещадно діють на запальні процеси у шлунковому тракті: пригнічують дію хвороботворних збудників, зменшують рівень холестерину. Яблука очищають організм від шлаків, знижують кров’яний тиск”, – каже гастроентеролог.
Яблуко – ідеальний продукт
Як переконує педіатр, начальник відділу материнства і дитинства ГУОЗ Львівської ОДА Любомира Кутневич, сирі яблука можуть їсти і діти, і дорослі. Ці фрукти рідко викликають алергію. Найкраще – за півгодини до їжі. Тим, у кого є проблеми з травною системою, нирковокам’яна хвороба, набряки, краще вживати печені яблука – втрачається вітамін С, але зберігаються органічні кислоти.
Яблука захищають від передчасного старіння, допомагають від головного болю усіх типів. Для цього потрібно зняти шкірку, нарізати шматочками, додати трішки солі. Вживати щодня натще упродовж тижня.
Корисні яблука при гострій і хронічній дизентерії в дітей, при розладах шлунка (до яблучного пюре додати корицю або мед, приймати кілька разів на день перед їжею) та закрепах. Яблука рекомендують хворим на хронічний ентероколіт. А ще вони допомагають вивести з організму радіонукліди.
Натерте яблуко (або в суміші з жиром) накладають на тріщини губ, на обпечену чи обморожену ділянку шкіри та застарілі рани.
З'їдаючи 3 – 4 яблука в день, ми продовжуємо активну діяльність організму. В дитячому раціоні, за словами педіатра Любомири Кутневич, яблука мають бути завжди – вони найлегше засвоюються і перетравлюються.
Щоб не “обпектися” пестицидами та хімікатами, за словами Ольги Бідюк, найкраще купувати фрукти у бабусь, а не на розкладках, де їх покривають воском. Що дрібніше яблуко, то більше в ньому вітамінів та поживних речовин. До того ж найкращими є ті, які, коли їх розрізати, швидко темніють. Ще одним знаком якості справжнього яблука є черв’ячок, тому що він завжди вибирає найкращі плоди.
Значна частина вітамінів міститься в шкірці яблука, тому його краще не чистити, добре вимити – кількість клітковини в неочищеному яблуці становить 3,5 г, а в очищеному – 2,5-2,7 г.

 

ДО ТЕМИ:

Сирі яблука небажано їсти людям з виразковою хворобою, особливо дванадцятипалої кишки.

Не варто їсти зернятка з яблук (в них є небезпечна синильна кислота) і пити заварене листя яблуні як чай, тому що можуть з’явитися ознаки цукрового діабету.

Яблука стимулюють апетит, тому тим, хто має проблеми із зайвою вагою, потрібно бути уважними.

Якщо ж у людини коліт – плід очистити від шкірки, бо груба клітковина важко перетравлюється, може спричинити кольки та здуття живота.

Шкірка літнього яблука перетравлюється легко, а зимову шкірку можуть перетравити далеко не всі шлунки.

 

Страва від шефа

 

 

Руслан Сорочинський, шеф-кухар ресторану “Прага”: Яблука займають у традиційній галицькій кухні особ­ливе місце. З них можна приготувати дуже багато смачних і вишуканих наїдків, зокрема десертів. Страви з яблук – це також чудові легкі сніданки.

 

Яблучний струдель

90 г води літньої, 50 г оливкової олії, дрібка солі та дрібка цукру, одне яйце, 220 г борошна. Замісити з цих складників м’яке тісто, покласти його на півгодини під рушничок, щоб дозріло. Опісля розділити тісто на дві рівні частини та якнайтонше розкачати на підсипаному борошном пергаменті чи рушникові (так, щоб аж просвічувалося), дати 5-10 хвилин відпочити, щоб воно трішки підсохло, а тоді пензликом змастити розтопленим маслом та покласти начинку, до якої, крім почищених яблук, можна додати і сухофрукти, наприклад курагу, родзинки, а також цукор, ванільний цукор, корицю. Обережно скрутити рулет, затиснути краї та викласти на деко, вистелене пергаментом, змастити яйцем. Випікати за температури 180 градусів 40 хвилин.
Спечений струдель охолоджують, нарізають на порції, а перед подачею розігрівають у духовій шафі. Подають із кулькою морозива, карамельним соусом, листочком свіжої м’яти та злегка посипають цукровою пудрою.

Яблука фаршировані
Із яблук зрізати кришечку та вийняти серцевину. Наповнити начинкою з родзинок, фініків, кураги, горішків та мигдалю, заправленою медом, прикрити кришечкою та запікати в духовій шафі 15-20 хвилин за температури 180 градусів. Добре запечене, рум’яне яблучко подавати з вишневим соусом чи будь-яким джемом, посипати цукровою пудрою та прикрасити гілочкою м’яти.
Конвертики з яблуками
Яблука нарізати кубиками, підсмажити на вершковому маслі, додати меду, кориці та ванільного цукру і злегка карамелізувати – яблука матимуть гарний відблиск та злегка підрум’яняться.
Покласти начинку в складені конвертиками млинці, викласти збоку кульку морозива чи вершки, присипати пудрою та прикрасити листочком м’яти.

Домашній мармелад
Яблука кислих сортів ретельно вимити та запікати в духовці впродовж півгодини. Злегка остудити та почистити. Яблучну масу протерти крізь сито, додати до смаку цукор-пудру, ванільний цукор та дрібку лимонної кислоти чи лимонного соку. Масу довести до кипіння, а коли вона злегка остигне, викласти у присипані цукром силіконові форми (можна, звільнивши коробку від цукерок, через кондитерський мішок заповнити пластикові формочки та отримати цікаві фігурки, а можна залити і в будь-яку форму, а потім порізати). Для різноманітності смаку та кольору до частини маси можна додати вишневу чи іншу есенцію.
Яблучний суп
Печені яблука перетерти крізь сито, додати вершки, біле вино чи шампанське, ванільний цукор та довести до кипіння. Налити у тарілку, покласти в центрі карамелізовані яблука.
Запіканка
Відварити до готовності півсклянки рису. Почистити 1,5 кг яблук, потерти на крупній терці, додати цукор, ванільний цукор, корицю та протушкувати на вершковому маслі. Почекати, поки охолоне. Викладати шарами рис, яблука, рис, яблука і знову рис.
3 яйця, кілька ложок молока збити до однорідної маси, додати ванільний цукор і залити запіканку.Запікати в духовці 20-25 хвилин за температури 20-25 градусів. Це смачний і корисний сніданок чи десерт. Перед тим, як подавати, можна декорувати кулькою морозива, джемом, цукром-пудрою, листочком м’яти.

 

Любов Максимович,

 

голова Західноукраїнського центру “Жіночі перспективи”:

– Мені дуже смакують свіжі яблука. Цього року наші яблуні щедро вродили, а маємо ми їх близько 15. Ми вже заготували на зиму 80 л соку. Зараз я мало печу, але мої домашні дуже полюбляють млинці з яблучним джемом. Їх швидко і легко готувати, а їсти – ще швидше.

Налисники з яблуками

Почистити яблука та порізати дольками, додати трішки води та цукру і зварити джем. Зі склянки молока, одного яйця, дрібки солі та цукру приготувати ріденьке тісто (тоді млинці будуть тоненькі). Спечені млинці змастити топленим маслом та загорнути в них яблучний джем. Добре смакують, коли зверху полити розтопленим шоколадом.

 Бісквіт із яблуками

4 яйця збити міксером із 1 склянкою цукру впродовж 15 хвилин, додати 1 склянку борошна (можна додати половину чайної ложки розпушувача до тіста) та легко вимішати.

Бісквітне тісто залити в змащену маргарином та присипану сухарями тортівницю та підпекти в духовці хвилин 10-15 за температури 200 градусів. Викласти дольки почищених яблук (нічого, якщо вони будуть трішки тонути), присипати корицею, зверху вкрити їх піною, збитою з двох білків та випікати до готовності.

 

Леся Магоцька,заступник головного лікаря
з охорони материнства і дитинства 2-ї міської поліклініки:

– Яблука дуже люблю, але не консервую, по-перше, через брак часу, а, по-друге, цим просто не захоплююсь. Хіба що печу пляцки, пироги та варю компоти.

Пляцок із яблук по-галицьки

Склад: 0,5 склянки борошна, 1 склянка цукру, 1 пачка маргарину,
2 жовтки, 1 яйце, 150 мл сметани, 1 пачка розпушувача до тіста, 1 пачка ванільного цукру, 1,5-2 кг яблук.

Замісити тісто, розділити навпіл. Одну частину викласти на деко. На тісто викласти яблука, які попередньо потрібно почистити та потерти на грубій тертці. Зверху посипати цукром та корицею. Викласти другу половину тіста.

Пекти у духовці за температури 160 – 180 градусів 30 – 40 хвилин.

 


 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4094 / 1.68MB / SQL:{query_count}