Сьогодні “Пошта” допомагає у виборі спортивного залу тим, хто планує вперше переступити його поріг
Сьогодні “Пошта” допомагає у виборі спортивного залу тим, хто планує вперше переступити його поріг
ляжний сезон показав: хто цілий рік себе вдосконалював, а хто наїдався і відсипався. Роздягнувшись на пляжах, багато хто з нас побачив усі недоліки свого тіла – в одних за минулу зиму виріс живіт, інші ж незадоволені своїми надто невеликими пропорціями. Саме бажання зробити себе гарнішими традиційно в кінці літа й на початку осені приводить новачків у тренажерні зали. Сьогодні “Пошта” вирішила допомогти у виборі спортивного залу тим, хто планує вперше переступити поріг “качалки”.
Кожному, хто має намір серйозно тренуватися, слід знати, що є, умовно кажучи, два типи залів: дорогі елітні фітнес-центри і звичайні, в основному ще радянські спортзали. Вибирати між ними доведеться так чи інакше, адже ваша присутність у них залежить від наповнення гаманця.
“Дуже зручно, якщо тренажерний зал поблизу вашого дому чи роботи. Так ви зможете займатися тоді, коли вам зручно, і навіть у вихідні дні”, – радить професійний тренер Віталій Калич. Окрім того, якщо зал у вашому районі й іти до нього кілька хвилин, будете мати менше “відмазок” пропускати тренування. Принаймні виправдовування “не піду тренуватися, бо погана погода і далеко їхати” недоречне, якщо насправді потрібно просто перейти дорогу.
– Перш, ніж підбирати собі відповідний тренажерний зал, необхідно для себе чітко зрозуміти: що саме ви очікуєте від нього, як часто і серйозно плануєте тренуватися й скільки готові за це платити, – зауважує пан Віталій.
Другим важливим фактором, на який ми звертаємо увагу, є атмосфера в залі й публіка, яка там тренується. В кожному спортзалі є “великі накачані дядьки”, які люблять всіх повчати і на яких негласно багато хто рівняється завдяки результатам, яких вони раніше досягли. Зрештою, зал – це місце, де слабакам не повинно бути місця.
“Найкраще, якщо з вами тренуються люди, які вам ментально близькі, приблизно з вашого оточення, вашого рівня. Адже спортзал, це також місце відпочинку, і це маленькі чоловічі колективи, де люди знайомляться, тренуються і часто згодом товаришують один із одним. Тому перш за все там для вас має бути комфортна атмосфера”, –ділиться досвідом бодібілдер Олег Берлинський. Добре, якщо в залі є знайомі чи друзі, які зможуть допомогти чи щось порадити новачкові.
Важливо визначитися, який зал вам потрібен: розкішний фітнес-центр, де з вас будуть здувати пилинки, чи традиційна “брутальна качалка”. “У розрекламованих фітнес-клубах є все: від водички в кулерах і новеньких рушничків для душу до десятка секцій – плавання, йоги, масажів, єдиноборства тощо”, – розповідає пані Олена Михайлик, адміністратор такого закладу.
Натомість у класичних, простіших тренажерних залах головний акцент робиться саме на бодібілдингу і важкій атлетиці. Якщо ваша мета – стати сильнішим і наростити м’язи – вам сюди. Великим плюсом таких тренажерних залів є порівняно демократична ціна за тренування.
Тренажери, лавки, грифи, тягарі – інвентар, на який потрібно звертати увагу. “От уявіть, що прийшли в зал, а він для пауерліфтерів. Це значить, що там всюди будуть дуже важкі тягарі, бо там атлети тренуються на силу. Вам, як новачку, там робити нічого”, – радить тренер Віталій Калич. Для початку знадобляться тягарі вагою 10-15 кг, гантелі різної ваги.
– Починати тренування треба, не поспішаючи, акуратно і обережно. Спочатку треба організм навчити правильно виконувати те, чого він ніколи раніше не робив. Будь-який тренер підтвердить: додавати вагу слід поступово, – ділиться досвідом пан Віталій.
Тим, хто тільки планує розпочати тренування, фахівці радять спочатку записатися на кілька пробних тренувань і, так би мовити, перейнятися атмосферою тренажерного залу. Бодібілдер Олег Берлинський також рекомендує приходити на тренування хоч трохи підготовленими: “Не полінуйтеся перед першим відвідуванням тренажерного залу отримати хоча б мінімальні знання про те, чим вирішили займатися. Просто погортайте спеціальну літературу чи журнали або ж перегляньте кілька статей в інтернеті”, – каже він.
У Львові тренажерних залів не так багато, як би хотілося. Більшість із тих, що є – ще радянського типу в підвалах зі старими саморобними тренажерами. Однак є й добре відомі спортзали, хоча у нашому місті їх одиниці.
Тим, хто вирішив розпочати тренування, слід розраховувати на такі витрати: у посередньому тренажерному залі за місяць доведеться заплатити приблизно 150 грн. У дорожчих фітнес-центрах за місяць тренувань просять 350-500 грн. У більшості таких залів приходити на заняття треба за чітким графіком. Однак, на щастя, ще можна знайти підвальні “качалки”, де за 50-70 грн дозволять тренуватися без жодних обмежень, але і без жодного сервісу.