Зараза розповзається планетою

У різних куточках світу ширяться небезпечні захворювання

У різних куточках світу ширяться небезпечні захворювання

Про німецьку епідемію гострої кишкової інфекції чули, здається, усі. Однак, попри бактерію e.coli, що наробила багато лиха в Західній Європі, останнім часом зафіксовано ще й спалах такого небезпечного захворювання, як холера, причому люди від неї помирають у радикально відділених один від одного регіонах.

Холера: Афганістан, Кариби, Україна

У південній афганській провінції Кандагар зафіксовано вже кілька тисяч випадків захворювання на холеру. Місцеві та міжнародні експерти однозначні у своїх висновках – мова йде про епідемію. За даними медиків, 80 відсотків від загальної кількості хворих становлять діти віком від п’яти до 10 років. Кількість померлих обчислюється десятками. Точних даних не знає ніхто, зважаючи на обстановку в країні, де фактично йде громадянська війна.

Основною причиною епідемії експерти називають жахливу антисанітарію в афганських населених пунктах, використання для годування грудних дітей брудних сосок, відсутність нормального доступу до чистої питної води, необізнаність афганців з елементарними правилами гігієни. Крім того, доступ медперсоналу в райони епідемії ускладнений бойовими діями, зокрема масовим мінуванням доріг.

Шириться холера й на іншому боці Земної кулі. У Домініканській Республіці хвороба вже звела в могилу 46 людей. Загальна кількість заражених перевищила 1,5 тисячі осіб. Ще гірша ситуація у сусідній Республіці Гаїті, розташованій на одному острові з Домініканською Республікою. Тут із середини жовтня 2010 року від холери загинуло понад 5,2 тисячі осіб. Вважається, що до появи захворювання в країні призвело забруднення тутешніх річок штамом південноазійського типу інфекції.

Також варто нагадати, що на початку літа холера з’явилася і в Україні. У Маріуполі Донецької області було зареєстровано 16 випадків захворювання та принаймні шість випадків вібріононосійства такого ж збудника у клінічно здорових осіб. 12 червня повідомили, що нових випадків захворювання зафіксовано не було, а хворих виписують, але вже через кілька днів у Маріуполі підтвердився новий випадок захворювання.

Кишкова інфекція: Німеччина та Франція

До 37 осіб збільшилося число людей, які померли в Німеччині з початку травня від гострої кишкової інфекції. За даними Берлінського науково-дослідного інститутуу вірусології імені Роберта Коха, лише в Німеччині зафіксовано 3244 випадки інфікування. Хворі є також у 16 інших європейських країнах, зокрема, в сусідніх з Україною Польщі та Словаччині.

Хоча джерелом поширення кишкової палички названо паростки бобових культур, німці вирішили про всяк випадок знищити тисячі тонн підозрілих сільськогосподарських культур. Зокрема, 5900 тонн огірків, 1300 гектарів салату-латуку та 3500 тонн томатів. Міністр сільського господарства Німеччини Ільзе Айгнер оголосила, що може йтися про знищення від п’яти до десяти відсотків урожаю овочів.

Тим часом у французькому місті Лілль семеро дітей шпиталізовані з підозрою на гостру кишкову інфекцію, спричинену патогенною кишковою паличкою. За словами французьких лікарів, стан трьох пацієнтів дуже важкий: їм роблять гемодіаліз – процедуру очищення крові, яку призначають у випадку відмови нирок. Джерелом французької бактерії вважають заморожені стейки із супермаркету мережі “Лідл”, що спеціалізується на торгівлі продуктами, термін придатності яких добігає кінця. Експерти вже заявили, що цей випадок не має нічого спільного з німецькою епідемією, оскільки спричинений зовсім іншим штамом кишкової палички. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4287 / 1.56MB / SQL:{query_count}