Цей підступний менінгокок

На Львівщині медики фіксують зростання захворюваності на цю інфекцію

На Львівщині медики фіксують зростання захворюваності на цю інфекцію

За два місяці 2011-го на Львівщині діаг­ноз “менінгококова інфекція” медики поставили де­в’я­тьом особам, один пацієнт помер. Торік цю інфекцію виявили у 28 осіб, серед яких було 27 дітей віком до 14 ро­ків. Якщо порівнювати кількість хворих, що були в 2009-му і в 2010 р., то торік їх було дещо менше, але зросла кількість летальних випадків. Серед зареєстрованих хворих було сім летальних випадків  – усі діти до 14 років, із них двоє до року (блискавична форма перебігу менінгококової інфекції). Цього року, на жаль, фіксуємо зростання захворюваності на менінгококову інфекцію.

Менінгококова інфекція – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-краплинним механізмом передачі, викликається менінгококом. Для нього характерна зимово-весняна сезонність, проте захворюваність може реєструватися впродовж усього року. При важкому перебігу менінгококової хвороби прогноз завжди серйозний, можливі ускладнення (парези та паралічі черепних нервів, набряк мозку, гнійні процеси – отити, синусити). Пізнім ускладненням та закінченням гнійного менінгококового менінгіту у маленьких дітей може бути водянка головного мозку. Основні симптоми захворювання – безпричинне підвищення температури тіла до 38-40°С, яку не вдається збити, озноб. Деяких хворих за одну-п’ять діб до появи ознак менінгіту починають турбувати біль і першіння в горлі, нежить, закладення носа. З’являються болі в очних яблуках і загальна слабкість. Головний біль швидко наростає, стає нестерпним, таке відчуття, ніби давить або розпирає. Як наслідок такого болю –  блювота (можливо, неодноразова), яка не приносить полегшення. Хворий не може притиснути підборіддя до грудей – легше закинути голову назад – так болить менше, він приймає у ліжку вимушену позу (положення зі закинутою назад головою та підтягнутими до живота ногами), підвищується чутливість до всіх видів зовнішніх подразників, з’являються оглушення, загальмованість, млявість, порушується сон. У частини хворих у перші години захворювання на гомілках, руках, стегнах, сідницях, рідше на обличчі з’являється висипка у вигляді крововиливів зірочкової неправильної форми і різної величини.

Діти з таким проявом хвороби часто не виживають – навіть в умовах стаціонару буває надто важко зупинити хворобу. У найважчих випадках від початку до кінця хвороби не минає і доби. Тому ще раз наголошую: при безпричинному підвищенні температури тіла у дитини до 38-40 градусів, появі висипки на тілі батьки негайно мають звернутися до найближчого лікувального закладу! Вчасно надана медична допомога збереже не тільки ваше здоров’я, але й  життя.

Валентина Косоловська – лі­кар-епідеміолог Львівської обласної СЕС.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5161 / 1.55MB / SQL:{query_count}