Обласні адміністрації зобов’язали у тримісячний термін розробити та затвердити річні та середньострокові плани реалізації Стратегії регіонального розвитку
Тривалі розмови про децентралізацію влади та розширення прав місцевих влад наразі припинено і забуто. На часі – створення Програми реформування системи державного управління регіональним розвитком в Україні, у межах якої передбачена поява ще однієї централізованої структури. Про це сказано у рішенні Ради регіонів, затвердженому Віктором Януковичем та опублікованому на сайті адміністрації Президента.
Текст програми ще належить розробити – цим наступні три місяці займатиметься уряд. У документі мають прописати створення Державного фонду регіонального розвитку – сучасного інституту, що, як планується, займатиметься фінансовим забезпеченням розвитку окремих регіонів. Оскільки наразі маємо лише перелік кроків, то й не можемо сказати, що це буде за структура. Однак існує небезпека появи ще одного органу, роботу якого курируватимуть згори. На тлі розмов про необхідність передати якнайбільше повноважень на місця, це виглядало б щонайменше дивно.
Паралельно із компонуванням тексту Програми реформування працюватимуть над створенням закону, що унормовуватиме відповідну сферу. Цей документ мають створити на базі законопроектів “Про засади державної регіональної політики” та “Про основи державної регіональної політики”. На розгляд до парламенту він, згідно з планом, мав би потрапити ще у першій половині цього року. Звісно, не обійшлося і без згадки про необхідність залучення іноземних коштів, потрібних для реформування регіонального управління. Текст програми, сказано в рішенні Ради регіонів, має містити перелік кроків та заходів, що забезпечуватимуть “усунення бар’єрів для співпраці України з європейськими організаціями, фондами та інституціями, що опікуються політикою та фінансовою підтримкою регіонального розвитку”.
Окрім цього, уряду та іншим органам державного управління рекомендовано розробити План дій щодо стимулювання розвитку міжрегіональної співпраці та кооперації. У тексті рішення під цим розуміють “підтримку та реалізацію проектів, які забезпечують інфраструктурну цілісність країни”, формування міжрегіональних ринків, бірж та корпорацій. Кабмін у межах цього документа також має провести інвентаризацію інвестиційних можливостей регіонів, з тим, аби через три місці урядовці сформували “пооб’єктний перелік активів” (земля, будівлі), необхідних для реалізації національних проектів.