“Новороссийск” для Севастополя

Росія нарощує військово-морські сили на Чорному морі

Росія нарощує військово-морські сили на Чорному морі

У Санкт-Петербурзі на “Адмиралтейских верфях” почали збирати секції дизель-електричної субмарини “Новороссийск” проекту 636.6 “Варшавянка”, призначеної для Чорноморського флоту Росії. Очікується, що підводний човен увійде до складу ЧФ у 2013 році. Вже наступного року російський флот поповнять ще дві субмарини того ж проекту, а у 2015 – 2017 рр. на Чорне море додатково прибудуть три підводні човни.

Вони: сто мільярдів на фрегати і корвети

Ще у жовтні минулого року агентство Інтерфакс із посиланням на джерело в Головному штабі ВМФ Росії повідомляло, що корабельний склад ЧФ РФ у найближчі десять років поповниться 18 (!) новими надводними й підводними кораблями. Йшлося про принаймні шість фрегатів проекту 22350, корвет проекту 20380 “Проворный”, артилерійські кораблі проекту 21632 “Торнадо”, кілька дизель-електричних субмарин проектів 677 “Лада” і 636.6 “Варшавянка” та два великі десантні кораблі проекту 11711. Загальні витрати на поповнення корабельного складу Чорноморського флоту оцінювалися у сто мільярдів рублів (!).

Ще раніше також повідомляли про плани передачі з Балтики на Чорне море двох сторожових кораблів “Бесстрашный” і “Ярослав Мудрый” проекту 11540. Крім того, до 2016 року морська авіація ЧФ поповниться модернізованими бомбардувальниками Су-24М, а літаки-амфібії Бе-12 будуть замінені сучасними протичовновими літаками Іл-38.

Ми: 40 танків і одна субмарина

Нині чисельність Військово-морських сил Збройних сил України становить близько 15 тисяч осіб. У складі українських ВМС числиться 71 плав­одиниця (бойових кораблів, суден та катерів забезпечення), близько 30 літаків та гелікоптерів, майже 40 танків, понад 90 бойових машин піхоти, близько 190 бронетранспортерів та понад 60 артилерійських систем і мінометів. Такі дані містяться на інтернет-сайті Міністерства оборони України (mil.gov.ua).

Водночас в інтернеті можна натрапити на зовсім іншу характеристику українських Військово-морських сил. Люди, які знаються на флотській специфіці, стверджують, що де-факто ВМС України є флотилією, здатною вирішувати досить обмежене коло завдань, пов’язаних насамперед із прикордонно-патрульною службою, ескортуванням конвоїв, десантними операціями незначної складності й масштабу, мінними постановками та протимінною боротьбою, участю в спільних миро­творчих операціях.

Підводний компонент українського флоту нині відсутній. Єдиний український підводний човен “Запоріжжя” (проект 641) проходить швартові випробування після капітального ремонту. Завершення ходових випробувань планується на кінець травня 2011 року.

Тільки чотири кораблі зі складу українського флоту є ударними. Фахівці кажуть, що їх спільний “залп головного калібру” становить 12 ПКР (протикорабельних ракет) П-15 “Терміт”, розроблених ще в середині 1950-х років. “Терміти” значно поступаються сучасним протикорабельним системам перш за все дальністю стрільби. Порівняння, як бачимо, зовсім не на нашу користь.

P. S. Нарощування росіянами свого Чорноморського флоту, звичайно ж, викликає цілком законні заздрощі. Однак, з іншого боку, не слід забувати, що зі стратегічної точки зору цей флот абсолютно безпорадний. У разі – не приведи Господи – глобального конфлікту він легко замикається в акваторії внутрішнього Чорного моря шляхом блокування проток Босфор і Дарданелли. Інша справа, що в зоні його дії перебувають Україна, “непокірна” Грузія та Туреччина, де існує потужна чеченська діаспора. Але, як свідчить досвід, у сучасних умовах фрегати і корвети мало допомагають у вирішенні зовнішньополітичних завдань.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4468 / 1.56MB / SQL:{query_count}