Старе вино в нові міхи?

Поки у Росії ліквідовують організації української діаспори, дипломати заявляють, що створюватимуть нову

Поки у Росії ліквідовують організації української діаспори, дипломати заявляють, що створюватимуть нову

Перипетії між російським мін’юстом та українською діаспорою в Росії, які спостерігалися останні два місяці, сьогодні лише відлунюють поодинокими заявами. Однак це не означає, що ситуація вичерпана. На черзі, за словами вітчизняного диппредставництва у сусідській країні, створення нової організації – Всеросійської громадської організації українців.

З одного боку, уже кілька тижнів відсутні інформаційні повідомлення про обшуки у Бібліотеці української літератури в Москві: після того, як Президент України передав два десятки книг до її фондів, конфлікт не розбурхувався. Більше того, як заявив під час зустрічі з активістами українських організацій Росії посол України в РФ Володимир Єльченко, “представники російської сторони погодилися з тим, що щось було зроблено не так. Якщо навіть і були підстави для відкриття кримінальної справи, а це ніхто не ставить під сумнів, то, напевно, методи мали бути використані інші, а не такі незграбні – кажімо прямо”.

З іншого боку – 27 січня Верховний суд РФ ухвалив остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії. Подібна ухвала чекала й на Об’єднання українців Росії, однак в останній день січня Верховний суд РФ призупинив провадження у цій справі. Навряд чи міністерство юстиції Росії відмовилося від своїх звинувачень щодо ведення політичної діяльності чи пропаганди націоналізму, швидше бажаним для РФ змінам вдалося знайти інший метод. Раніше співголова ОУР Валерій Семененко повідомляв, що метою усіх цих заяв та процесів є зміна керівництва організації. Схоже, вирішили не змінювати керівництво, а замінювати саму організацію.

Посол України в Росії Во­лодимир Єльченко повідомив, що до кінця лютого у РФ запрацює координаційна рада з підготовки створення Всеросійської громадської організації українців. За словами дипломата, до такої ради увійде 8 – 12 українських активістів, при цьому передбачається, що жоден федеральний округ Росії (а їх всього 8) не залишиться не представленим. Координаційна рада займатиметься підготовкою до своєрідного з’їзду, під час якого й мають завершити формування нової організації українців Росії. “Нам би хотілося, щоб у РФ діяли не сотні розрізнених організацій, а одна серйозна, яку б об’єднували єдині цілі, виразні принципи, яка б займалася зрозумілою діяльністю і не розпорошувала свої зусилля на якісь дрібні проекти, які не дають значущий результат”, – сказав посол.

При цьому Єльченко під час зустрічі із українською діаспорою Росії зазначив, що під час бесід лунала думка про те, що “лінія на закриття ФНКА УР та ОУР з боку російської влади є результатом допущених помилок нинішнім керівництвом цих організацій”. При цьому дипломат запевнив, що посольство докладатиме зусиль, зокрема і через МЗС РФ та адміністрацію президента РФ, аби не допустити ліквідації Об’єднання українців Росії. “Ми маємо завірення з боку російської влади – адміністрації президента і МЗС Росії – про те, що вони готові всіляко цим процесам сприяти”, – цитують на сайті ОУР слова Єльченка.

Якою буде нова організація, ще не відомо, адже йдеться лише про наміри, хоч і заявлені на вищому рівні. Не зрозуміло при цьому також, навіщо створювати нове, не зайнявшись удосконаленням наявного, і яка роль у цих процесах керівників РФ. Те, що стосується відкритих кримінальних процесів – це, звісно, їх поле, однак створення громадських організацій мало б відбуватися без будь-яких погоджень чи консультацій із владою. Яким буде продовження історії українців Росії, покажуть наступні тижні. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4265 / 1.56MB / SQL:{query_count}