Тенденція до занепаду української мови?

Якщо сьогоднішні тенденції розвитку поширених в Україні мов зберігатимуться й надалі – українська 2060 року пройде точку неповернення

Якщо сьогоднішні тенденції розвитку поширених в Україні мов зберігатимуться й надалі – українська 2060 року пройде точку неповернення. Таким є висновок дослідження динаміки української мови, яке провів тижневик “Коментарі”. На основі статистичних даних періодів УРСР та незалежності експерти видання дійшли висновку, що після 2060 року процес зникнення української мови може стати незворотним. Про це минулого тижня розповів заступник головного редактора журналу Олег Поліщук.

Він уточнив, що за точку неповернення експерти взяли 50% рубіж: тобто коли українську мову визнаватиме рідною половина або й ще менше населення України, – шляху назад не буде, позаяк мова увійде до переліку таких, що перебувають на шляху зникнення. Поліщук розповів, що у дослідженні намагалися відійти від політичних оцінок, акцентуючи на офіційних статистичних відомостях. Окрім цього, експерти не оцінювали сучасний стан функціонування української мови, а виводили тенденції останніх років та їх можливе відображення у майбутньому.

Якщо ж таки оцінювати сьогоднішній стан, то близьким до нього в недавній історії, на думку Поліщука, буде період Брежнєва. Коли Леонід Ілліч був генеральним секретарем ЦК КПРС (1966 – 1982 рр.), відсоток русифікації був найбільшим через русифікацію держапарату та освіти. Сьогодні ж маємо змогу спостерігати аналогічні тенденції.

Посилення негативної тенденції підживлюватиметься, якщо межу в 50% перетнуть окремі регіони. Згідно з отриманими даними, цю відмітку у 2012 р. може перейти Запорізька область, в 2019 р. – Одещина, у 2021 р. – Харківщина.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4988 / 1.53MB / SQL:{query_count}