Митний бунт

55 звільнених львівських митників мають намір поскаржитися Президентові

55 звільнених львівських митників мають намір поскаржитися Президентові

На Львівщині після перевірки Держмитслужбою України митних пунктів пропуску 55 митників позбулися роботи. Вчора звільнені пікетували приміщення Львівської митниці, де заявили, що це лише створення видимості боротьби з корупцією, і вимагали поновити їх на посадах.

З 16 до 25 листопада Держмитслужба України проводила перевірку пунктів пропуску “Рава-Руська”, “Мостиська”, “Краковець” та “Смільниця – Кросцєнко”.

Як зазначив Степан Дериволков, заступник голови Держмитслужби, перевіркою виявлено численні схеми контрабандного переміщення товарів через митний кордон України.  За його словами, спершу робоча група у складі 17 осіб провела перевірку діяльності пункту пропуску “Рава-Руська – Гребенне”. Там із 25 жовтня 2010 р. ввели експеримент щодо обміну інформацією про вантажні перевезення через кордон між польською і українською сторонами за допомогою СМС-повідомлень. Під час експерименту з’ясувалося, що в української сторони накопичилося дуже багато інформації про вантажівки, що виїхали з території Польщі, але не потрапили на митну територію України. Як наслідок – перевірку провели на всіх митних пунктах пропуску.

– Ми викрили схему, за якою невеликі вантажні автомобілі – мікроавтобуси, буси до 5-7 тонн – при проходженні митного конт­ролю у Республіці Польща закривали документи і нібито слідували на територію України. Не доїжджаючи до митного контролю, вони перевантажувалися у легкові авто, які слідували постійною чергою на митну територію України. Ці партії роздробляли, і вони потрапляли до нас зеленим коридором, без оподаткування, – стверджує Степан Дериволков.

Отож, наказом Держмитслужби 55 посадових осіб Львівської митниці звільнено з митних органів, 14 понижені у спеціальному званні, трьох  попереджено про неповну службову відповідність, 15-м оголошено догану. За результатами перевірки, Держмитслужба планує звернутися до Ген­прокуратури України.

Натомість звільнені митники не погоджуються з висновками перевірки і вимагають поновити їх на посадах. Сергій Коваль, екс-начальник відділу митного оформлення №2 митного посту “Мостиська” Львівської митниці, стверджує, що йдеться про звільнення працівників для створення видимості боротьби з корупцією “певними посадовими особами, які мають депутатський мандат і не здають його впродовж значного терміну”. Таким чином протягом року звільнили майже 200 осіб.

– Я маю інформацію про роботу своєї зміни, яку звільнили на підставі того, що протягом 1 – 5 листопада з польського боку в’їхало п’ять транспортних засобів із товаром і жоден не зареєстрували у нас. Я дізнався, що ці транспортні засоби не зареєстровані і в прикордонників, які зобов’язані реєструвати всі автівки у своїй електронній системі “Гарт”. Тобто цих машин взагалі не було на території України. Якщо дійсно було порушення, то необхідно звільняти ще й прикордонників, які не зареєстрували транспортні засоби. На мою думку, ці машини з товаром взагалі не потрапляли на територію України, – зазначає Сергій Коваль.

Колишній митник додає, що, найімовірніше, йшлося про фіктивне відшкодування ПДВ із польського боку. Коли товар нібито експортують, а насправді він не покидає меж країни. Звільнені митники мають намір подати скаргу в обласну прокуратуру, а в понеділок вирушать до Києва, аби поскаржитися Президентові України і вимагати від нього звільнення керівника Держмитслужби України.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4571 / 1.56MB / SQL:{query_count}