Україна та Росія 2011 року відновлять спільні військові навчання. Про це повідомив очільник Міноборони Михайло Єжель в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”
Україна та Росія 2011 року відновлять спільні військові навчання. Про це повідомив очільник Міноборони Михайло Єжель в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.
“Співпраця з Росією покращилася і розширилася. Ми відновили проведення тих навчань і програм, які з різних причин були тимчасово припинені”, – повідомив Єжель. Передусім мова йде про припинені у 2005 р. українсько-російські навчання “Фарватер миру”, які тепер не просто відновлять, а й зроблять “більш насиченими”, для чого й планують збільшити масштаб тренувальних операцій. Зокрема, відпрацьовуватимуть підняття сил за тривогою з виведенням у певний район, виконання завдань протичовнової, протидесантної та протиповітряної оборони, конвоювання суден та забезпечення висадки десанту.
За словами міністра, у Міноборони вже опрацювали текст президентського указу про затвердження плану міжнародних навчань на наступний рік. Згідно з документом, 2011 року всього планується провести 21 навчання, 12 з яких – на території України, а 9 за її межами. До речі, із Росією наступного року заплановано провести три військові навчання: “Фарватер миру”, навчання чергових сил протиповітряної оборони та навчання механізованих підрозділів у тристоронньому форматі (долучаться білоруські вояки). Цікаво, що співпраця із НАТО, попри затверджений позаблоковий стан, за словами міністра, не змінить формату.
Зміни стосуватимуться не лише поглиблення співробітництва із РФ, а й забезпечення українських контингентів. Так, за словами Єжеля, українським миротворцям невдовзі збільшать грошове забезпечення. “Зараз за дорученням Президента України розробляється проект постанови Кабінету Міністрів, що дозволить забезпечити грошове утримання українських миротворців в іноземній валюті на рівні, співмірному з оплатою російських і польських миротворців”.
Сьогодні, за словами посадовця, зарплати українських миротворців встановлені в межах 500 – 1200 доларів.
Окрім підвищення зарплати (за словами Михайла Броніславовича), покращать і умови служби, оскільки “вперше за останні роки” у повному обсязі забезпечили фінансування миротворчих операцій. “Ми відремонтували техніку, що підлягає ротації, повністю забезпечили соціальні аспекти військовослужбовців”, – сказав Єжель.
Антоній Лукашик