Звільнити не можна залишити

МВС хоче скоротити на третину штат співробітників міліції

МВС хоче скоротити на третину штат співробітників міліції

Без роботи можуть залишитися 100 тисяч (!) українських правоохоронців. Щоправда, не одразу. Планують, що це буде поетапне скорочення, яке триватиме впродовж трьох-п’яти років. Хоч-не-хоч, але новина для силовиків не надто приємна. Щоправда, сьогодні в ОВС працює достатньо таких, яких давно час звільнити. Зокрема, за хамство, грубіянство та побори. Не кажу вже про пиятику та, можливо, побиття людей.

Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов виступає за скорочення особового складу працівників міліції на третину. Себто, МВС підрахувало, що в органах внутрішніх справ після запланованого зменшення співробітників працюватимуть 200 тисяч осіб, а 100 тисяч залишаться без роботи. 

Як акцентує головний міліціонер країни, таке скорочення викликане постійним недофінансуванням міністерства, яке вже багато років забезпечено коштами лише на 40% від потреби. Поза тим, Анатолій Могильов сподівається, що скорочення особового складу дозволить вивільнити кошти, щоб суттєво збільшити заробітну плату працівникам міліції, що, своєю чергою, має підняти престиж роботи в міліції.

“Власне на скороченій чисельності міліції ми зможемо зробити нормальну заробітну плату, нормальну мотивацію роботи співробітників міліції, – каже міністр. – Мета одна – для того, щоб у нас був працівник міліції, який має високу заробітну плату, щоб робота в міліції стала найпрестижнішою через її заробітну плату і наш працівник міліції мав велику соціальну захищеність, як у всьому світі”. Він підкреслив, що тільки в такому випадку можна буде говорити про якісний конкурсний відбір співробітників міліції.

Могильов наголосив, що, зважаючи на складний економічний стан у країні, великого збільшення бюджету МВС не отримає. Міністр визнає, що скорочення особового складу – це, звісно, дорога процедура, адже під час звільнення працівника міліції за скороченням йому необхідно виплатити в середньому 50 тис. грн. Саме тому процес вивільнення і займе від 3 до 5 років.

Нагадаємо, що цього року у липні Анатолій Могильов заявляв, що до кінця 2010-го керівний склад МВС буде скорочено до 50% від нинішньої чисельності. На той момент, за його словами, штат керівного складу відомства було вже скорочено на 15%.  Керманич держави Віктор Янукович також заявляв, що паралельно з реформуванням МВС та оптимізацією роботи його керівників він очікує від міністерства розробки сучасних механізмів мотивацій працівників міліції та ефективної роботи щодо зміцнення соціального захисту міліціонерів.

Також нагадаємо, що президент влітку зазначав, що МВС до осені цього року має запропонувати концепцію реформування, яка повинна передбачати реформування системи право­охоронних органів у цілому. Своєю чергою, керівництво МВС поінформувало мас-медіа, що відомство вже вивчає досвід такого реформування інших країн, зокрема Росії та Грузії.

До теми:
Депутат Верховної Ради Геннадій Москаль вже не дивується “реформаторським” ідеям міністра МВС. “Це повна маячня!” – каже пан Москаль. За його словами, чисельність  співробітників ОВС регулюється законом, тому для реалізації чергової фантазії міністра доведеться його змінити, що не так просто. “Хто ж думає про скорочення міліції в час, коли рівень злочинності зростає? Цей міністр хоче залишити громадян сама на сам із бандитами? Україна зараз займає перше місце за темпами наркотизації суспільства, за рівнем злочинності у нас перше місце в Європі, за рівнем корупції у нас теж “призові” місця. А міністр говорить про скорочення міліції! А хто буде підтримувати порядок? Зараз один дільничний  на 5 і більше населених пунктів, навантаження на слідчого в Україні одне з найбільших у Європі. Кого скорочувати? 3-4 прибиральниці?”– каже нардеп, інформує сайт “Народної само­оборони”.

“Співробітники у 35-40 років, які мають необхідний стаж, просто вийдуть на пенсію і вже не будуть ловити злочинців за міліцейську зарплату, а будуть лежати на печі, отримуючи такі ж гроші з Пенсійного фонду”, — пояснив Геннадій Москаль. На його думку, проблему скорочення витрат МВС можна було б вирішити шляхом розатестації  служб, які не задіяні у слідчій чи оперативно-розшуковій роботі. “Навіщо атестовані співробітники в господарському управлінні МВС? Ті, хто займається паспортами та візами, теж можуть бути цивільними особами, а не в погонах”, — запропонував депутат. 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7871 / 1.58MB / SQL:{query_count}