На Вінниччині, на 48-му арсеналі зберігання боєприпасів, що поблизу міста Калинівка, розпочався процес демілітаризації ракетних комплексів 9К72 Scud. Про це повідомили в прес-службі Міноборони.
Роботи проводить українська корпорація “Співдружність”, яку очолює Василь Мітішов, з американської сторони – спеціалісти компанії Global Offshore Projects, яка контролює виконання робіт, під керівництвом директора Матеуса Займана.
За словами гендиректора корпорації “Співдружність” Василя Мітішова, ракети цілком безпечні.
“Це металеві конструкції без боєголовок. Ми виконуємо міжнародні зобов’язання перед світовою спільнотою, виводячи з ладу основні складові ракетних комплексів”, – зазначив Мітішов.
Після демілітаризації елементи комплексу будуть перевезені на вітчизняні підприємства для переплавки і подальшої реалізації металу. На 48-му арсеналі корпорація планує “порізати” близько 200 ракет протягом п’яти місяців.
За словами заступника міністра оборони України Володимира Омелянчука, після довгих років з моменту підписання договору українська сторона виконує свої зобов’язання щодо ліквідації зброї масового знищення.
“Фінансування процесу демілітаризації ракетних комплексів 9К72 Scud взяла на себе американська сторона. Це близько двох мільйонів доларів. До того ж, ми отримаємо більше двох тисяч тонн металобрухту, а це сталь, алюміній та інші кольорові метали, які після переплавки буде реалізовано. Кошти надійдуть у спецфонд Міністерства оборони, а звідти, знову ж таки, – на утилізацію надлишкових боєприпасів, – наголосив Омелянчук.
Заступник глави оборонного відомства підкреслив, що ракетні комплекси 9К72 Scud морально та фізично застарілі.
“Вони зняті з озброєння ще у 1997 році. Теоретично їх ще можна відремонтувати, дообладнати, модернізувати, словом, продовжити їх ресурс. Однак Україна зобов’язалася знищити ці ракети. На десятках арсеналів, баз і складів організовано зберігання та охорону, несуть службу підрозділи забезпечення, до цієї роботи залучено тисячі військовослужбовців та працівників Збройних сил. На все це витрачаються чималі державні гроші, тож планова утилізація надлишкових боєприпасів є ключовим питанням не лише безпеки громадян, а й економії коштів, – пояснив Омелянчук.