Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Попов заперечує політичну складову в порушенні кримінальних справ проти чиновників КМДА. Про це він заявив учора на прес-конференції.
“Категорично заперечую, тому що, на жаль, серед тих, до кого мають претензії правоохоронні органи, є і члени Партії регіонів. Тут жодних політичних моментів, я вас запевняю, немає, не може бути і в будь-якому випадку не буде”, – зазначив О. Попов.
Також він повідомив, що чим більше перевіряють діяльність чиновників КМДА, тим більше виявляють порушень.
Сьогодні СБУ розслідує 5 кримінальних справ за фактами вчинення посадових злочинів службовими особами Київської мерії. У цих кримінальних справах фігурують вісім посадовців, до п’яти з яких в якості запобіжного заходу обрано підписку про невиїзд, двоє – за рішенням Печерського райсуду Києва взяті під варту на два місяці, одну особу оголошено в розшук.
Перший заступник голови КМДА упевнений, що згідно зі змінами до закону про столицю, не передбачено поділу повноважень Київського міського голови і голови столичної міської державної адміністрації.
“Відповідно до того закону, який вчора прийнятий, це неможливо”, – заявив Попов у середу, 8 вересня.
“У нас в управлінні містом не змінилася ситуація”, – додав перший заступник мера. За його словами, в Києві, як і раніше, відповідно до закону, обраного на виборах столичного міського голову Президент України автоматично призначає на посаду голови Київської міськдержадміністрації.
Щодо ліквідації районних рад у Києві Олександр Попов повідомив:
“Я маю свою думку, і ви її знаєте – я був ініціатором цього питання. Переконаний, що нам потрібно відпрацювати систему ефективного управління в місті, й для цього ми, безумовно, повинні подякувати райрадам і сформувати систему вертикалі виконавчої влади, яка б ефективно працювала, реагуючи на всі виклики, а їх сьогодні дуже багато у Києві”. За його словами, ліквідувавши райради у Києві, можна зекономити бюджетні кошти.
Окрім того, Олександр Попов не вбачає необхідності у виборах до районних рад Києва 31 жовтня, коли відбудуться вибори до органів місцевого самоврядування.
“Я вважаю, що таке рішення треба прийняти до виборів, і вибори не проводити, тому що в подальшому ми будемо мати дуже серйозний конфлікт, і виходити з цієї ситуації буде дуже складно”, – зазначив Олександр Попов.