Тихий расизм

У Львові, як і в усій Україні, говорити про неприязнь на національному ґрунті вважають непристойним

У Львові, як і в усій Україні, говорити про неприязнь на національному ґрунті вважають непристойним

 

liveinternet.ru
rasizm.jpg

 

OОН, ОБСЄ, Рада Європи, Міжнародна амністія, Міжнародна організація з міграції...  Важко знайти міжнародну правозахисну організацію, представники якої останнім часом не висловили б своє занепокоєння щодо зростання расизму та ксенофобії в Україні. Ця тема пройшла відлунням різними міністерствами, дотичними до цих проблем. Склад деяких з них поповнився комісіями з протидії расизму та ксенофобії.

Про численні випадки дискримінації та злочинів на ґрунті расизму повідомила у своєму звіті  правозахисна організація "Міжнародна амністія". В інтерв'ю "Пошті" голова Міжнародної амністії в Україні Світлана Побережець  висловила стурбованість збільшенням масштабів проблеми: "Це одна з найболючіших проблем у галузі порушень прав людини". Вона повідомила, що, за даними Міжнародної амністії, у 2008 році на расовому ґрунті було скоєно 5 убивств, також є підстави вважати, що близько 60 нападів мали расистський характер. "Проте для того, щоб вести постійний моніторинг ситуації з расизмом в Україні, потрібно створити єдину державну міжвідомчу структуру, яка б займалася також і веденням статистики таких злочинів", - наголосила Світлана Побережець.

Помічник міністра внутріш­ніх справ з прав людини Тарас Гаталяк запевняє, що така статистика органами внут­рішніх справ ведеться: "2008 року було здійснено 13 убивств іноземців, з них п'ять - вихідців з країн Африки та Азії, і лише два злочини були вчинені на ґрунті расової ненависті". Тарас Гаталяк вважає, що серйозність проблеми перебільшують: "Звичайно, проблема расизму існує і для вирішення правоохоронними органами проводять відповідні дії. Проте не можна сказати, що вона є широкомасштабною". Тарас Гаталяк також повідомив, що "кількість злочинів, учинених проти іноземних громадян 2007 року - 1176, з них 63 % проти громадян СНД. У 2008 році проти іноземців скоєно 364 злочини. Слід звернути увагу і на інший бік проблеми, - зауважив Тарас Гаталяк, -  іноземці також скоюють злочини проти громадян нашої держави. У 2007 році вони вчинили в Україні 2485 злочинів, а в 2008-му таких злочинів вже скоєно 1407. Серед них громадяни СНД вчинили 1290 злочинів".

Чому ж дані правоохоронних органів та міжнародних правозахисних організацій так відрізняються? "У Кримінальному кодексі України є відповідні статті, які передбачають покарання за злочини, скоєні на грунті расизму, - говорить Світлана Побережець. - Проте вони рідко застосовуються. Коли відбувається злочин на цій ділянці, порушується справа за хуліганство. У 2007 році лише у двох випадках, коли було вбито громадян Кореї та Японії, і лише після втручання іноземних посольств цих країн, було визнано расистський характер злочину та покарано винних". 

  Незважаючи на репутацію міста з ультраправим рухом, серйозних злочинів на расистському ґрунті тут не зафіксовано ні МВС у Львівській області, ні Міжнародною амністією. Представник МА у Львові Наталія Дульнєва у розмові з журналістом "Пошти" сказала, що іноді дехто дошкуляє іноземцям, але про серйозні випадки говорити, на щастя, не доводиться. Проте, на її думку, проблема існує у прихованому вигляді, тому потрібно вживати превентивних заходів.

До теми:

Не могла не поцікавитися "Пошта" і станом справ у Львові.

"Минулого року розробили план заходів щодо протидії расизму, який включає проведення навчань серед працівників міліції, - розповів Тарас Гаталяк. -  Звичайно, правоохоронні органи протидії ксенофобії і расизму приділяють особливу увагу до місць скупчень іноземців, наприклад гуртожитків. У Львівській області зараз навчається близько 600 іноземних студентів. Це громадяни з Болгарії, Польщі, В'єтнаму, Індії, Йорданії, Лівану, Марокко, Малайзії, Росії, Румунії та Тунісу".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4708 / 1.58MB / SQL:{query_count}