Україна та Росія не можуть поділити Керченської протоки. Заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін, перебуваючи з візитом у Києві, заявив, що позиції Києва і Москви щодо розв’язання азовсько-керченської проблеми не співпадають.
"Позиції сторін відрізняються одна від одної, ключ – у визначенні статусу Керченської протоки та питаннях розмежування", – повідомив російський дипломат. Він також додав, що сторони домовилися вирішити це питання в спокійному режимі.
Щодо демаркації спільного сухопутного кордону Григорій Карасін повідомив, що вирішено всі практичні питання. "Зараз створюються відповідні структури, які при взаємодії будуть реалізовувати прийняті рішення", – додав заступник глави МЗС РФ. Він переконаний, що питання демаркації не є проблемою, і як його вирішити, знають і в Києві, і в Москві.
Григорій Карасін також заявив, що кошторису робіт з демаркації поки немає, але "відповідні витрати вже передбачено у бюджетах наступних років".
Своєю чергою, посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ РФ Олександр Бавикін на зустрічі з журналістами в Києві повідомив, що Україна і Росія мають намір розпочати підготовку угоди про використання навігаційно-гідрографічних об’єктів у Криму. За його словами, українська і російська сторони регулярно проводять засідання відповідних робочих груп з питань використання навігаційно-гідрографічних об’єктів, які орендує Чорноморський флот РФ.
"Ми зараз разом з українськими колегами перебуваємо на тій стадії, коли вже є наміри підготувати відповідну угоду, в якій буде передбачено порядок спільного використання низки тих об’єктів, які є в оренді Російського флоту в Криму", – повідомив Бавикін. З цього приводу Григорій Карасін зазначив, що сторони розглядають низку проектів договорів щодо ЧФ РФ, які в майбутньому можуть підписати. "У нас в опрацюванні зараз чимало угод, кількість проектів, які розглядаються, досягає тринадцяти – це немало", – наголосив він.
За словами Григорія Карасіна, наприкінці цього року сторони проведуть засідання спільної підкомісії з питань базування ЧФ РФ у Криму.
У кінці квітня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що, незважаючи на продовження термінів базування ЧФ Росії в Україні, між країнами залишаються неврегульованими питання, пов’язані з перебуванням флоту, зокрема, щодо використання Росією гідрографічних споруд. Пізніше Костянтин Грищенко запевнив, що угода між Києвом і Москвою про демаркацію державного кордону не призведе до втрати Україною контролю над Керченською протокою і частиною Азовського моря.