Прихильників незалежності більшає

Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався сьогодні, то лише 59,1% українців проголосували б за незалежність

Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався сьогодні, то лише 59,1% українців проголосували б за незалежність. А це, нагадаємо, на понад 30% менше ніж на референдумі 1 грудня 1991 року на підтримку Акту проголошення незалежності України.

Такі результати дослідження Центру Разумкова. Соціологи кажуть, що цей результат є одним із найвищих показників за весь час, коли проводили подібні опитування.

21,1% опитаних відповіли, що не підтримали б незалежність України, а 10,4% узагалі не взяли б участі у такому референдумі. Ще 9,4% українців було важко відповісти на це питання.

Відсотки тих, хто позитивно відповідає на запитання, чи є Україна справді незалежною, і тих, хто відповідає негативно, є приблизно рівними (відповідно 43,2% і 44,7%). Частка тих, хто вважає, що Україна є справді незалежною, вища, ніж у 2006 – 2008 рр., однак нижча, ніж 2005 року.

Відносна більшість опитаних вважає, що їхня родина більше втратила від здобуття Україною незалежності, ніж здобула (відповідно 41,7% і 26,3%).

Більшість громадян України (57,2%) вважає День незалежності святом (16,7% опитаних відповіли, що День незалежності для них – “справді велике свято”, 40,5% – “звичайне свято, як і інші офіційні свята”). 31,9% дають відповідь, що для них це “не свято, а звичайний вихідний день”, 7,9% – що взагалі “цей день повинен бути робочим”.

Цікаво, що змінилася думка українців щодо оцінки ситуації в країні, ставлення до діяльності влади і окремих політиків. Громадян запитали, у правильному чи неправильному напрямі розвиваються події в Україні. Отож, лише 25,6% опитаних вважають, що події в державі розвиваються у правильному напрямі, 50,2% – що події розвиваються у неправильному напрямі, а 24,1% було важко відповісти на це питання. До прикладу, аналогічне соціологічне опитування у березні 2008 року показало такі результати: 4%, 85,3% та 10,7% відповідно до зазначених вище питань. Аналізуючи опитування, які провів Центр у лютому, квітні й травні цього року, констатуємо факт, що все більше українців вважають, що події в державі розгортаються у правильному напрямі.

Водночас не можна назвати високою громадянську підтримку органів влади та державних інститутів. Діяльність Президента України цілком підтримують лише 22,5% українців, не підтримують 33,3% опитаних.

До речі, порівняно із опитуванням, яке відбулося у квітні цього року, підтримка діяльності Президента України серед населення із 40,9%  знизилась чи не вдвічі.

Діяльність Верховної Ради підтримують ще менше громадян – 10,9%, а 44,2% не підтримують. Важко похвалитися підтримкою населення і уряду – 14,3% осіб підтримують діяльність цієї інституції (у квітні ця цифра становила 26,6%), а 38,4% опитаних зайняли протилежну позицію (у квітні так вважали 29,1% українців).

Найнижча підтримка у судів – лише 5,5% українців підтримують діяльність судової системи держави і 53,7% не підтримують.

Дослідження провела соціологічна служба Центру Разумкова з 10 до 15 серпня 2010 року. Опитали 2009 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірку опитування формували як стратифіковану, багатоступеневу, випадкову із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювали у 129 населених пунктах (із них 75 міських та 54 сільських). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95%.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5478 / 1.56MB / SQL:{query_count}