Буковина в полоні води

Дві людини загинули, ще четверо вважаються зниклими безвісти, у зоні стихійного лиха опинилося близько 250 тис. осіб

Дві людини загинули, ще четверо вважаються зниклими безвісти, у зоні стихійного лиха опинилося близько 250 тис. осіб, з них 2,459 тис. осіб, зокрема 294 дитини, відселені з місць постійного проживання. Це далеко не повний перелік бід, яких стихія завдала Буковині протягом останніх днів.

Унаслідок повені, що охопила регіон, 28 населених пунктів залишаються підтопленими, 15 – знеструмленими й 3 – без газопостачання. Трохи краща ситуація в Івано-Франківській області, де станом на 30 червня залишаються підтопленими 23 житлові будинки, 290 підвальних приміщень та 322 подвір’я у семи районах Прикарпаття.

Збитки від стихії обчислюються мільйонами. Кабінет Міністрів України перерахував 40 мільйонів гривень для початку фінансування заходів з ліквідації наслідків стихійного лиха, а також для допомоги постраждалому населенню. Але видається, що цих грошей регіону буде замало.

29 червня вночі внаслідок сильних злив активізувався зсув ґрунту поблизу центральної частини Чернівців, що загрожував руйнуванням міжнародної залізничної колії та газогону великого тиску.

За даними Чернівецької мерії, загальний об’єм зсуву становить 850-1000 кубометрів, ширина – 40-45 м, глибина язика зсуву – 80-100 м. Утворилася стінка відриву 8-10 м. Візуально спостерігається видавлювання ґрунтових вод на глибині 10-12 м. Від стінки відриву на відстані 23-50 м спостерігаються тріщини.

У 1996 році зсув ґрунту на цьому місці повністю зруйнував житлові, адміністративні та господарські будівлі на вулиці Одеській і частково вулиці Барбюса.

Через пошкодження залізничного полотна після злив у Чернівцях було зупинено рух потяга Москва – Софія. Перший віце-прем’єр міністр Андрій Клюєв повідомив, що уряд України очікує відновлення нормального залізничного сполучення з іншими країнами на територіях, що постраждали від підтоплення, протягом найближчих днів. “Протягом двох, максимум трьох днів, ми відновимо рух залізницею”, – сказав Клюєв на прес-конференції у Києві.

Загалом вода повністю зруйнувала у Чернівецькій області 6 автомобільних мостів, частково пошкоджено 4 автомобільні і 2 залізничні мости. Обмежено рух автомобільного транспорту через міжнародний автомобільний пункт пропуску Порубне – Сирет на українсько-румунському кордоні.

Окрім того, залишаються ушкодженими 11 тис. м дорожнього покриття автодоріг державного й місцевого значення й 20 водозахисних дамб загальною довжиною 650 м.

До ліквідації наслідків стихії залучено 1,951 тис. осіб, 314 одиниць техніки, 19 одиниць плавзасобів і 6 одиниць авіаційної техніки, зокрема від МНС 750 осіб, 153 одиниці техніки, 19 плавзасобів, 3 літаки, 3 вертольоти.

У зоні надзвичайної ситуації працює оперативна група МНС на чолі з головою МНС Нестором Шуфричем.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Ук­раїни Микола Азаров, перебуваючи з робочою поїздкою на Буковині, заявив, що заборонить вирубувати ліси.

“Готуйте постанову уряду – заборонимо вирубку державних лісів узагалі”, – наголосив Микола Азаров.

Тим часом погода в зоні стихії погіршується. Як повідомляли вчора у МНС України, в Івано-Франківській області, на річці Прут, на ділянці Коломия-держкордон, очікується подальше підняття рівня води на 0,5 – 1 м.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5045 / 1.56MB / SQL:{query_count}