Через злочинність Україну не приймають в ЄС

Європа боїться української мафії

Через організовану злочинність в Україні деякі члени ЄС песимістично сприймають Україну і побоюються надавати їй безвізовий режим. Про це заявила керівник проекту “Шенгенський білий список” Європейської ініціативи стабільності Александра Штиґлмаєр.

Європейська ініціатива стабільності (European Stability Initiative) лобіюватиме інтереси України в Євросоюзі на переговорах з безвізового режиму. Організація пропонує українцям скористатися досвідом балканських країн у візовому діалозі з ЄС.
Європейська ініціатива стабільності вже кілька років виступає адвокатом балканських держав у Євросоюзі щодо питань лібералізації візового режиму. Нині міжнародна організація шукає партнерів в Україні, аби допомогти й офіційному Києву в переговорному процесі з ЄС про скасування віз.

Александра Штиґлмаєр сказала, що успіх України щодо безвізового режиму залежить, зокрема, від людей на ключових посадах у Брюсселі. Але сам переговорний процес із Києвом просувається так швидко, як дозволяють уряди країн-членів Євросоюзу. А в них поки немає однозначного рішення щодо українського візового питання.

Штиґлмаєр зауважила, що не всі члени ЄС так песимістично сприймають Україну і таки зацікавлені надати країні безвізовий режим. “О Боже, кажуть деякі європейські чиновники, це ж нелегальна міграція, організована злочинність. Але в України є шанс спростувати побоювання і сумніви. Втім, усе це буде можливо після реформ”, – сказала представниця Європейської ініціативи стабільності.

Вона наголосила, що Україні необхідно першочергово удосконалити паспортну систему, поліпшити контроль на кордонах і серйозно підійти до питань нелегальної міграції та боротьби з корупцією. Вирішальну роль відіграють не так політики, як активна позиція Міністерства внутрішніх справ України. “Я думаю, що мине не так і багато часу і Україна буде у Шенгенському білому списку”, – переконана Штиґлмаєр.

Нагадаємо, Україна розпочала діалог з Євросоюзом про скасування віз для українців у жовтні 2008 року

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5027 / 1.54MB / SQL:{query_count}