Росія вимагає двомовності в Україні

Російські діячі вже відкрито радять українській владі що і як треба робити у тій чи іншій сфері

Російські діячі вже відкрито радять українській владі що і як треба робити у тій чи іншій сфері. Так, наприклад, спеціальний представник президента Росії з міжнародної культурної співпраці Міхаїл Швидкой заявив, що програма з повернення російській мові статусу офіційної має бути вироблена Україною, оскільки в країні історично склалася двомовна культура.

Про це він сказав в Ялті на засіданні міжнародного “круглого столу” “Україна і Росія: нова взаємодія”, що відбувається у рамках фестивалю “Велике російське слово”.

Міхаїл Швидкой заявив, що українці як нація історично формувалися по-різному. “Те, що відбувається у східних і південно-східних регіонах України, і те, що відбувається в Західній Україні, не збігається один з одним. Виникає дуже серйозна проблема формування української нації”, – сказав він.

За словами Швидкого, Росії потрібна “сильна, процвітаюча, демократична і стабільна Україна, багатство якої, звичайно ж, у її двомовності”. “Двокультур’я – це потужна, єдина, дуже важлива основа для формування сильної Української держави”, – наголосив Швидкой.

Як відомо, Верховна Рада має намір ухвалити законопроект, що надасть статус офіційних в Україні 13-ти мовам національних меншин, зокрема російській. Кім того, раніше кримський парламент ухвалив постанову про використання російської мови як регіональної.

Услід за Міхаїлом Швид­ким про українську як другу державну мову в Росії заговорив інший одіозний російський політик депутат Держдуми РФ Костянтин Затулін.

“Давайте оголосимо ро­­сійську мову державною в Україні, а українську – державною в Росії”, – сказав Затулін.

На питання журналістів, чи вважає він таку ініціативу реальною і як на це відреагує Держдума, депутат відповів: “Це досить полемічна заява, щоб зняти питання у тих супротивників введення російської мови як державної в Україні. Я не знаю, як буде реагувати Держдума, бо рішення Держдуми для цього недостатньо, потрібно проводити референдум, вносити зміни до Конституції, але, повторюю, подібний жест вибиває ґрунт у тих, хто не сприймає введення російської мови як державної”.

Він також зазначив, що “зрозуміло, що таке питання серйозно ще не розглядається, але можете вважати, що це одна із запропонованих мною технологій”. Окрім того, Затулін побоюється, що нова українська влада щодо Росії буде діяти так само, як колись Президент України Леонід Кучма.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4018 / 1.55MB / SQL:{query_count}