Таку суму витрат затвердили у бюджеті Верховної Ради на цей рік парламентарі. Ця сума включає в себе зарплату, утримання депутатських помічників, переїзди, житло та відпочинок народних обранців.
Загалом же у 2010 році законодавчий орган обійдеться платникам податків у 875 млн грн, що на 135 мільйонів більше ніж торік.
Бюджет ВРУ традиційно приймався у повній таємниці. Як пишуть ЗМІ, із текстом документа були ознайомлені лише члени регламентного комітету, який затвердив його напередодні п'ятничного голосування. Решта обранців голосували за кошторис Ради всліпу.
На зарплату депутатів цьогоріч з бюджету буде виділено близько 104 млн грн. Нагадаємо, середня зарплата депутата становить 17,4 тис. (оклад 6,1 тис. плюс надбавки і премії). Також законодавцям нараховують так звані “оздоровчі” виплати. Їхній розмір дорівнює двом зарплатам – тобто плюс ще 35 тис. грн на рік.
Також депутати отримують гроші на виконання своїх повноважень. Як і торік ця сума дорівнює 17,4 тис. грн. Розмір цієї виплати фактично дорівнює середній депутатській зарплаті.
Завдяки такій виплаті у кожного депутата в розпорядженні з'являється більше 200 тис. грн на рік.
Якщо виплати на зарплату залишилися на рівні минулорічних, то сума на візити народних депутатів за кордон зросла до 7,2 мільйона гривень, або на два мільйони, порівняно з минулим роком.
На утримання автопарку ВРУ в поточному році піде 36,3 млн грн. Це на 10 млн грн більше, ніж роком раніше.
Половина вказаної суми – зарплата водіїв. На бензин і автозапчастини передбачена втричі більша сума, ніж роком раніше – 10 млн грн. У регламентному комітеті це пояснили необхідністю розплатитися з боргами, накопиченими за 2009 рік.
На будівництво і покупку квартир для депутатів виділено – 4,2 млн грн. Ще
35,8 млн грн буде витрачено на ремонт приміщень, що перебувають у сфері відання парламенту, зокрема і парламентських комітетів. Минулого року на ці витрати не було виділено жодної копійки, що призвело до утворення великої заборгованості парламенту перед підрядчиками.
Верховна Рада не залишила без уваги і структури, що перебували на її балансі. Інститут законодавства, що працює при парламенті, отримав 8,8 млн грн. Істотну фінансову допомогу отримали і два парламентські санаторії в Криму – “Дюльбер” і “Нижня Ореанда”. На їх утримання буде виділено 67,7 млн грн, що на 1,5 млн грн більше, ніж торік. При цьому щорічно на відпочинок народних обранців у цих оздоровницях з бюджету виділятиметься по 9 тис. грн кожному.
Матвій Стріха