Морські розбійники вже стріляють

Скоєно напад на судно з українськими моряками. Цього разу в Нігерії

Скоєно напад на судно з українськими моряками. Цього разу в Нігерії

За уточненими даними Міністерства закордонних справ України, напад на екіпаж супертанкера "Westaf" скоєно 29 грудня 2009 року. Раніше ЗМІ повідомляли про іншу дату - 5 січня. Унаслідок атаки постраждали четверо моряків, троє з них - громадяни України. Пірати пограбували судно і залишили його.

Нігерійські пірати, на відміну від сомалійських, жорстокіші і схильні до застосування зброї. За словами редактора "Морского бюллетеня" Міхаїла Войтенко, вони - грабіжники, а не викрадачі людей з метою викупу. Життя моряків нічого не варті для нігерійських корсарів, позаяк більшість із них під час нападів перебуває у стані наркотичного сп'яніння.

Капітана судна, за інформацією прессекретаря МЗС, із вогнепальним пораненням ушпиталили, однак він та решту членів екіпажу вже почуваються задовільно і повернулися на борт.

За інформацією "Морского бюллетеня", супертанкер "Westaf" - FSO, що стоїть на якорі на шельфі Нігерії, дедвейт - 248 965 тонн, збудований 1986 року, прапор Панами.

FSO - це плавуче сховище нафти, яку видобувають на шельфі, запомповують у супертанкер, а відтак сировину перевантажують у танкери, якими доправляють покупцям.

Міністр закордонних справ Петро Порошенко наприкінці минулого року визначив захист українських громадян за кордоном та активну участь України в міжнародних механізмах та заходах із протидії піратству, зокрема забезпечення участі України в операції ЄС із протидії піратству "Аталанта", одними з пріоритетних завдань зовнішньополітичного відомства на 2010 рік.

Ця заява пролунала у контексті успішного звільнення екіпажу судна "Аріана" 10 грудня 2009 після 8 місяців перебування у полоні сомалійських піратів. Там заручниками перебували 24 моряки. Судновласник заплатив викуп у розмірі 2,8 млн доларів.

А 25 грудня 2009 року голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко вніс до Верховної Ради законопроект, який пропонує надати Президентові України право оперативно застосовувати Збройні сили за межами держави. Анатолій Гриценко наголосив, що цей законопроект є вкрай актуальним, адже йдеться про "рішучу протидію піратству, запобігання актам тероризму та недопущення будьяких провокацій і силових дій щодо українських військово­службовців, які перебувають за кордоном".

За словами керівника Служби безпеки України Валентина Наливайченка, пріоритетом СБУ на 2010 рік і на майбутні роки стане "боротьба з кібертероризмом і тероризмом, боротьба з міжнародним піратством". Служба вже підготувала 25 осіб зі спецпідрозділу "Альфа" для участі у військово­морській операції Європейського Союзу з боротьби з піратами "Аталанта".

 

Довідка

За повідомленням пресслужби Міністерства транспорту і зв'язку України, на 10 січня у піратському полоні перебувають 14 українських громадян, що працюють на іноземних кораблях. Зокрема, двоє громадян України на танкері "Maran Centaurus" (прапор Панами, судновласник - Греція, вантаж - нафтопродукти), захопленому 29 листопада 2009 року; двоє українців - на танкері "St.James Park" (прапор Великобританії, вантаж - хімікати), захопленому 28 грудня 2009 року. Десятеро українських громадян - членів екіпажу танкера "Asian Glory" (прапор - Великобританії, вантаж - автомобілі) потрапили у полон 2 січня 2010 року.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5668 / 1.56MB / SQL:{query_count}