Екологічні активісти у центрі Копенгагена роздавали листівки з фотографіями лідерів держав, що не приїхали, серед них є і фото Віктора Ющенка з підписом: "Сором за клімат", - повідомила "Німецька хвиля".
Екологічні активісти у центрі Копенгагена роздавали листівки з фотографіями лідерів держав, що не приїхали, серед них є і фото Віктора Ющенка з підписом: "Сором за клімат", - повідомила "Німецька хвиля".
Нагадаємо, що до столиці Данії на конференцію ООН з питань захисту клімату прибули керівники 119 країн. Серед відсутніх - державні лідери "нафтовидобувних" країн: Азербайджану, Іраку, Саудівської Аравії, острівних держав.
Проігнорував унікальну нараду, крім Віктора Ющенка, Сільвіо Берлусконі, який щойно вийшов із лікарні після нападу психічно неврівноваженого італійця.
Цікаво, що виступ представника України - віцепрем'єрміністра України Григорія Немирі - на саміті планували. Але він не відбувся. Бо із Кабінету Міністрів екологам повідомили, що пан Немиря до Копенгагена не поїде. Тож очільником української делегації виступав директор Національного агентства екологічних інвестицій Ігор Лупальцов.
На жодні зміни співробітники Нацагенції екологічних інвестицій, які представляють Україну під час пленарних засідань, не погоджувалися. Тож в оглядачів, зокрема з "Німецької хвилі", склалося враження, що Україна розцінює саміт лише як конференцію, де необхідно озвучити затверджений Кабміном текст офіційної позиції.
Байдужість декого із лідерів, зокрема Ющенка, до проблем, які порушували на саміті, спробував дещо згладити Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. Оцінюючи наслідки перемовин, він, зокрема, сказав: "Це був найскладніший переговорний процес". Пан Гі Мун наголосив, що багато державних та урядових лідерів мають різні внутрішньополітичні й фінансові обставини, "і це слід брати до уваги". Однак до уваги слід брати й те, що активна позиція у питаннях викидів парникових газів може дати Україні "незайві" під час кризи ресурси.
Довідка
У березні 2009 року уряди України і Японії домовилися про співпрацю у сфері розробки нових енергетичних та промислових технологій та провадження зелених інвестицій. Йдеться про продаж Україною квот на викиди парникових газів на суму щонайменше 300 млн дол. Згідно з укладеними документами, Україна, відповідно до Кіотського протоколу, надає Японії 30 мільйонів одиниць квот на викиди шкідливих речовин, які забруднюють атмосферу. Всього Україна має квоти на 4,5 мільярда одиниць. Згідно з розрахунками, до 2012 року Україна використає для своїх потреб квоту у 2,8 мільярда одиниць, а 450 мільйонів одиниць, згідно з урядовим рішенням, продадуть іншим країнам світу.