Розпустити парламент

Погрози чинного Президента на адресу Верховної Ради сприймаються, радше, як передвиборний піар. Однак вони, як не дивно, додали йому несподіваних соратників

Погрози чинного Президента на адресу Верховної Ради сприймаються, радше, як передвиборний піар. Однак вони, як не дивно, додали йому несподіваних соратників

Наприкінці минулого тижня Віктор Ющенко згадав про свої давні заяви про ймовірність дострокового припинення повноважень Верховної Ради. Поки експерти та юристи гадають над тим, якими ж аргументами послуговуватиметься наразі чинний глава держави, Президент сам сформулював для себе причини такого неадекватного вчинку.

Верховну Раду розпустять, якщо вона упродовж ста днів не затвердить проект Конституції, внесений... Віктором Ющенком. З якого б це дива народні депутати одностайно голосували саме за цей проект Основного Закону, чому не можна брати до уваги інші проекти, хай навіть скандально відомий спільний плід БЮТ та Партії регіонів, Президент не здав собі труду пояснити.

- Мною дані доручення щодо фахового опрацювання результатів всенародного обговорення проекту Конституції, - заявив Ющенко. - Я твердий у своєму намірі поставити перед парламентом питання про невідкладне затвердження нашого спільного (виділення наше - "Пошта") проекту Конституції, - наголосив Президент.

"Український народ за два місяці зробив роботу, яку депутати не спромоглися виконати за п'ять років. Разом ми створили народний проект Конституції. Разом маємо довести справу до кінця", - додав він.

Залишмо на совісті гаранта сентенцію про роль українського народу у створенні "народного проекту Конституції". Не вдаваймося в аналогії зі схожим сценарієм підготовки всенародного референдуму 2000 року режимом Кучми. Просто візьмемо калькулятор і підрахуймо, що від сьогодні 100 днів спливе 24 березня 2010 року. Вибори ж нового Президента призначені на 17 січня 2010 року.

Поза тим, опоненти, схоже, не згаяли шансу розкритикувати заяви Ющенка і оприлюднити не надто приємну для нього власну думку. Вимогу до Верховної Ради України ухвалити проект Конституції, внесений Президентом, можна порівняти з вимогою від українського народу 17 січня 2010 року обрати повторно главою держави Віктора Ющенка, - так саркастично відреагував народний депутат від БЮТ Валерій Писаренко. За словами знаного юриста, єдиною метою президентських зусиль є запровадження його пожиттєвої недоторканності. Писаренко нагадує, що саме така норма прописана у проекті Конституції В. Ющенка у вигляді запровадження посад сенаторів у двопалатному парламенті. "Що б Віктор Ющенко не говорив, він своїм проектом Конституції заклав механізм абсолютної недоторканності не тільки для депутатів, а й для колишніх президентів", - вважає народний депутат.

Водночас Писаренко переконаний, що ухвалювати таку Конституцію потрібно на всеукраїнському референдумі. Він пояснює: зміни, запропоновані чинним Президентом, стосуються окремих розділів, які мають бути попередньо обговорені на референдумі.

- Президент хоче обійти народ, щоб парламент, порушуючи Конституцію, ухвалив його варіант Основного Закону. На жаль, можна резюмувати, що Віктор Андрійович знову турбується лише про власну недоторканність, але тут ми йому нічим допомогти не зможемо, - сказав депутат.

А ще одна репліка Віктора Ющенка знайшла прихильника в особі його затятого опонента - Віктора Медведчука. Глава держави, наполягаючи на власній ідеї ухвалення свого варіанта Конституції, заявив: "Якщо нація розуміє існуючі проблеми формування влади та згідна з ініціативами та пропозиціями Президента, вочевидь, є нагальною потреба у проведенні конституційної реформи і реформи виборчого законодавства". Ексглава Адміністрації Президента Кучми, "батько" конституційної реформи, метою якої була парламентська форма правління в Україні Віктор Медведчук написав у колонці журналу "Кореспондент": "Аналізуючи політичну ситуацію - симбіоз правового нігілізму влади з псевдодемократією, я дійшов однозначного висновку: настав час все повернути на круги своя... Я заявляю: країна має повернутися до президентсько­парламентської форми правління, Президент повинен спиратися на парламентську більшість і формувати виконавчу владу. Судова влада як основа законності в країні повинна стати реально незалежною. Одночасно повинна бути проведена глибока реформа місцевого самоврядування, яка гарантує його незалежність від центральної виконавчої влади".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4635 / 1.57MB / SQL:{query_count}