Минулої суботи з ініціативи української сторони відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ України Петра Порошенка з його російським колегою Сєргєєм Лавровим.
Розмовляли про ймовірність внесення до порядку денного майбутніх політичних консультацій між першим заступником міністра закордонних справ України Володимиром Хандогієм і статссекретарем, заступником міністра закордонних справ РФ Грігорієм Карасіним щодо заборони в'їзду до обох країн окремих громадян, - повідомляє пресслужба МЗС України.
Нагадаємо, минулого тижня Служба безпеки України заборонила в'їзд двом громадянам РФ, керівникам фонду "Признание" - Владіміру Фролову і Альоні Міськовой. У пресцентрі СБУ повідомили, що російським науковцям обмежено в'їзд в Україну на підставі статті 25 Закону "Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства". У Держприкордонслужбі України уточнили, що в'їзд Фролову і Міськовой заборонено на рік - із 12 листопада 2009 року. А газета "Левый берег" із посиланням на джерело, близьке до кіл політтехнологів Криму, інформує, що ці дві особи причетні до тіньового фінансування з Росії діяльності блоку Леоніда Грача "За новий Крим!".
Нагадаємо також, що і Петро Порошенко 2007го фігурував у списку осіб, яким заборонили в'їзд до Росії, відтак цю заборону скасували.
Крім питань "чорних списків", український високопосадовець, за повідомленням пресцентру МЗС, "звернув увагу Лаврова на тенденційний коментар Департаменту інформації і преси МЗС РФ з приводу публікації указу Президента України "Про додаткові заходи із визнання українського визвольного руху XX століття". Московське зовнішньополітичне відомство повважало, що цей документ має на меті протиставлення України та Росії.
"Публічна риторика на тему мови і історії, як і раніше, націлена на... культурномовну асиміляцію російськомовних регіонів країни на користь західноукраїнської меншини (курсив наш - "Пошта"), на зіставлення України і Росії на догоду планам євроатлантистів".
Під час суботньої розмови двох міністрів закордонних справ наголошено, що питання, якими переймається російська сторона, мають стати предметом обговорення фахівців, а не переноситися у публічну площину. У МЗС України наполягають, що саме "такий підхід був предметом домовленості міністрів закордонних справ України і РФ під час зустрічі 23 жовтня в Москві". Схожими заявами Москва, на думку вітчизняних дипломатів, створює проблеми для конструктивних двосторонніх відносин і шкодить виконанню домовленостей про співпрацю.