Президент Віктор Ющенко застосував право вето до закону про виділення 1 млрд гривень на боротьбу з грипом. Про це вчора повідомив перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак, - передають Українські новини.
Президент Віктор Ющенко застосував право вето до закону про виділення 1 млрд гривень на боротьбу з грипом. Про це вчора повідомив перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак, - передають Українські новини.
За його словами, Ющенко не підписав цей закон і повернув його до Верховної Ради зі своїми пропозиціями. Олександр Шлапак наголосив, що Президент у жодному випадку не виступає проти виділення цих коштів, він не погоджується із джерелами надходження цих грошей. Глава держави вважає, що такого роду витрати не повинні покриватися за рахунок емісійних коштів Національного банку.
Президент пропонує на 1 млрд гривень збільшити дефіцит державного бюджету на 2009 рік і звернутися до банківської системи і НБУ з проханням допомогти профінансувати цей дефіцит. Віктор Ющенко готовий особисто проконсультуватися із банкірами, щоб протягом кількох днів акумулювати необхідні кошти.
Нагадаємо, прем'єрміністр Юлія Тимошенко прогнозує, що Рада подолає вето на закон про виділення 1 млрд гривень на боротьбу з епідемією грипу у випадку, якщо Ющенко його ветуватиме. Партія регіонів також має намір проголосувати за подолання вето на закон про виділення 1 млрд гривень для боротьби з грипом в тому випадку, якщо Президент застосує його.
3 листопада Рада виділила з державного бюджету на 2009 рік і скерувала до резервного фонду 1 млрд гривень для боротьби з епідемією грипу.
Вказані кошти виділені за рахунок перерозподілу між загальним і спеціальним фондами держбюджету перевищення валових доходів Національного банку над витратами.
Іншим своїм указом Віктор Ющенко підписав Закон України "Про внесення змін до Закону "Про Державний бюджет України на 2009 рік", яким 6 листопада Верховна Рада додатково виділила 817 млн гривень з державного бюджету на збільшення соціальних стандартів. Про це повідомила пресслужба глави держави.
Зокрема, ВР збільшила витрати держбюджету за програмою "Покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду України для виплати пенсій" на суму 717 млн гривень.
Крім того, парламент збільшив субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на виплату соціальної допомоги на 100 млн гривень.
Нагадаємо, 20 жовтня Верховна Рада встановила з 1 листопада 2009 року розмір мінімальної зарплати (який зараз становить 669 гривень на місяць) 744 гривні, з 1 січня 2010 року - 869 гривень, з 1 квітня 2010 року - 884 гривні, з 1 липня 2010 - 888 гривень, з 1 жовтня 2010 - 907 гривень і з 1 грудня 2010 року - 922 гривні.
6 листопада 50 народних депутатів попросили Конституційний Суд перевірити конституційність закону про збільшення соцстандартів.