Згадати про власну пам’ять

Минулої неділі Президент України Вік­тор Ющенко взяв участь у церемонії покладання квітів до центральної могили жертвам сталінського терору на території Меморіального комплексу "Дем'янів Лаз" та поминальній панахиді в церкві Пресвятої Трійці.

Минулої неділі Президент України Вік­тор Ющенко взяв участь у церемонії покладання квітів до центральної могили жертвам сталінського терору на території Меморіального комплексу "Дем'янів Лаз" та поминальній панахиді в церкві Пресвятої Трійці.

У події взяли участь церковні владики та представники державної влади, городяни та жителі з різних куточків області, школярі, студенти, ветерани ОУНУПА.

Окрім глави держави, у заходах з нагоди вшанування жертв у Дем'яновому Лазу взяли участь архієрей ІваноФранківської єпархії УГКЦ кир Володимир Війтишин, мер ІваноФранківська Віктор Анушкевичус, голова СБУ Валентин Наливайченко, голова ІваноФранківської ОДА Микола Палійчук, голова обласної ради Ігор Олійник.

"Тепер, коли ми знаємо правду, хто зможе звинувачувати повстанців? Адже правда потрібна, але правдива історія була завжди пригнобленою. Ми з вами багато чого зробили і сказали на весь світ про всі ті жахіття. А спроби зменшити, пом'якшити результати цих тортур - це просто кумедно! Нам потрібна історична правда. Без власної історії в нас не буде власної держави. Але історії правдивої", - зазначив Віктор Ющенко. Президент України вважає, що для відновлення історичної правди потрібно не тільки пам'ятати про героїв, а й знати про катів, зрадників нації.

"Жертви і кати - це завжди дві сторони однієї трагедії. Ми сьогодні будемо багато говорити про жертви і кожен свій день життя будемо намагатися використовувати, щоб із небуття повернути ще і ще одне українське ім'я. Але дуже важливо, поряд з цим... знати й імена катів, знати імена зрадників", - наголосив Ющенко.

"Тому вважаю, надзвичайно важливим є те, що коли ми дивимося на трагедію Дем'янового Лазу, нам мають бути відомі не тільки імена сотень людей, які були розстріляні в Станіславові і поховані тут, а відомі й 377 імен катів", - зазначив Президент України.

Ющенко також нагадав, що у багатьох містах і селах України досі стоять "ідоли комуністичних вождів - тих, хто зневажав, розстрілював, ненавидів наш народ, тих, хто прирік на смерть у різні роки... мільйони і мільйони українців".

"Так і хочеться запитати: український народе, у тебе є пам'ять, твоя, власна, історична?" - сказав Президент.

"Час позбавити нашу землю від цих сатанинських символів, остаточно відправити комуністичних кумирів на звалище історії", - заявив Ющенко.

Він назвав цинічними будьякі спроби реабілітувати Сталіна, заперечувати або применшувати катастрофу Голодомору, виправдовувати масові репресії 20х, 30х, 40х або 50х років.

"Ці спроби не принесуть їх авторам нічого, крім ганьби. Ми не допустимо реваншу посткомуністичних і проімперських сил", - запевнив Президент України.

Він підкреслив, що багато років створювалася "лакована" історія України. "Історія створювалася, щоб не нашкодити нікому. Врештірешт, за цим "лаком" була втрачена наша правдива українська історія, втрачена правда", - заявив Ющенко.

Після урочистого вічареквієму Президент відкрив Музей жертв комуністичних репресій.

Нагадаємо, наприкінці червня 1941 р. під час відступу військ Червоної армії урочище Дем'янів Лаз стало місцем масового знищення в'язнів тюрем НКВС.

У повоєнні роки сам факт розстрілу та місце поховання ретельно приховували. У вересніжовтні 1989 р. у Дем'яновому Лазу проводили розкопки поховань жертв комуністичного терору. Того ж року завдяки ініціативі громадськості міста було ексгумовано та перепоховано останки. На місці розстрілу утворили Меморіальний комплекс "Дем'янів Лаз".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4104 / 1.57MB / SQL:{query_count}