Бабин Яр: пам’ятати, щоб не повторити

Мітингреквієм із численними вимогами до влади відбувся у Бабиному Яру 27 вересня. Захід організували Антифашистський комітет України і Єврейський форум України

Мітингреквієм із численними вимогами до влади відбувся у Бабиному Яру 27 вересня. Захід організували Антифашистський комітет України і Єврейський форум України

Окрім представників цих організацій, участь у мітингу взяли Асоціація колишніх в'язнів концтаборів і ґетто, члени київського міського комітету ветеранів - разом кілька сотень громадян. Саме 27 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр фашисти влаштували перші розстріли. За роки війни у Бабиному Яру було розстріляно близько 300 тисяч людей. У лютому 1942 року гітлерівці розстріляли тут активістів українського націоналістичного підпілля, серед яких Олена та Михайло Теліги, Ганна та Іван Рогачі, Іван Ірлявський, сестри Суховерські, Ярослав ОршанЧемеринський, Одарка ГузарЧемеринська, Микола Олійник та багато інших.

Учасники мітингу звернулися до державних правоохоронних органів із проханням не допустити розпалювання національної ворожнечі і проявів ксенофобії на території України. Мітингувальники попросили Верховну Раду України розглянути низку законопроектів, спрямованих на недопущення розпалювання національної ворожнечі, посилення відповідальності за такі прояви.

У зверненні є прохання до Міністерства юстиції - провести перевірку діяльності праворадикальних партій; до правоохоронних органів і Генеральної прокуратури - забезпечити виконання українського законодавства і притягувати до відповідальності за розпалювання національної ворожнечі.

Окрім того, учасники мітингу­реквієму просять міську владу заборонити продаж літератури, яка містить фашистську пропаганду. Мітингувальники також виступили категорично проти будівництва готелю біля урочища Бабин Яр.

До речі, саме будівництво готелю поблизу місця розстрілу тисяч людей у Бабиному Яру викликало чималий резонанс в Україні та за кордоном. Нагадаємо, 17 вересня Київська міська рада на своєму засіданні затвердила схему розміщення готелів у Києві на період до 2020 року. Через кілька днів - 21 вересня фракція БЮТ у Київраді з посиланням на додатки до цього рішення сесії від 17 вересня заявила, що в Києві до 2020 року заплановано забудувати готелями десятки парків і зелених зон. За інформацією депутатів міськради, під загрозу "бетонування" потрапили, зокрема, "Бабин Яр", парки "Дружби народів", "Дубки", "Наводницький", "Березовий гай", територія біля дендросаду, зелена зона біля проспекту Академіка Палладіна та інші.

Під тиском громадськості столична влада зреклася навіть намірів будувати готель. "У зв'язку з публікаціями у зарубіжних і вітчизняних ЗМІ, а також зверненням МЗС України в Київську мерію про нібито рішення Київради про будівництво готелю на території меморіального комплексу "Бабин Яр", міський голова Леонід Черновецький наклав вето на рішення Київради "Про затвердження Схеми розміщення готелів у місті Києві на період до 2020 року" в частині, що стосується готельного комплексу на вул. Мельникова, 52 - 54", - повідомляє пресслужба КМДА.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4956 / 1.56MB / SQL:{query_count}