Із війська у менеджери

Із цього тижня на базі 24-ї окремої механізованої бригади, що дислокується у м. Яворові Львівської області, почали діяти курси перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.

Із цього тижня на базі 24-ї окремої механізованої бригади, що дислокується у м. Яворові Львівської області, почали діяти курси перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.

"Географія курсів значно розширилася. Нещодавно курси за спеціальністю "Управління персоналом" почали діяти у Бродах та Самборі, а тепер ще й у Яворові. На курсах готуватимуть менеджерів із управління персоналом, керівників кадрових підрозділів підприємств та держслужбовців. Програма включає дисципліни, які потрібні для цієї роботи, а заняття вестимуть викладачі зі Львова", - повідомив "Пошту" Андрій Рой, керівник Західного регіонального центру перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку. Згаданий центр працює у Львові з 1997 р. За цей час тут пройшло перепідготовку понад 2100 колишніх військових, з яких майже 1500 працевлаштовані.

"На курси будуть залучені офіцери виховної роботи, які прослужили понад 10 років, та інші військові, які виявили бажання навчатися, - зазначає заступник командира бригади з виховної роботи Олег Новосад. - Графік занять командування військової частини коригуватиме з врахуванням побажань викладачів". Практику слухачі проходитимуть у райдерж­адміністрації, центрі зайнятості за напрямком державної служби, а тих, хто вибере комерційну діяльність, скеровуватимуть на приватні підприємства.

У Яворові зараз мешкає чимало колишніх військових. "Нинішні запасники найчастіше влаштовуються в охоронні структури. Але, сподіваюся, з сертифікатом управлінця колишні військовослужбовці зможуть влаштуватися і до органів державної влади", - каже Ярослав Демків, завідувач сектору взаємодії з правоохоронними органами, мобілізаційної та оборонної роботи Яворівської РДА.

Суб'єктивний погляд
Микола Гуцуляк,
член редколегії журналу МОУ "Військо України", керівник
пресслужби територіального управління Держгірпромнагляду
у Львівській області:

Олександр Поронюк,
керівник пресцентру ЗОК:

- 30 років свого життя віддав службі у війську. Загалом із армією пов'язно життя всієї моєї родини. На посаді прессекретаря ЗОК працював на межі військового і цивільного життя. Мій журналістський фах допомогає й сьогодні. Загалом офіцери запасу - дисципліновані люди і найкращі організатори. Приємно, що наші скрізь пробиваються! Як­от, генерал­лейтенант Володимир Шевчук є заступником мера Львова, полковник Олександр Овчаренко - голова Шевченківської райадміністрації Львова. Разом із ним там працюють ще 10 полковників запасу. Представництво одного з мобільних операторів у Львові очолює також полковник. Багато колишніх військових працюють і в охоронних фірмах. Є й інша сторона медалі - колишні танкісти та автомобілісти нині не можуть знайти собі роботу. Певен, що під час навчання у військових вишах варто закладати й певні дисципліни, щоби згодом у житті вони були корисними. А щодо курсів перепідготовки, вважаю, що вони є важливими.

 - Такі курси потрібні. На початку 90х рр. загальна чисельність Збройних Сил України становила 850 тис. осіб, серед яких військовослужбовці та працівники ЗСУ. Нині ця цифра у межах 200 тис. осіб. Чисельні звільнення були щороку, і дуже багато колишніх військових пройшли через жорстокі випробування, адже не мали цивільної освіти. Важливо, що з 2003 р. наші випускники значно краще адаптовані до життя, бо мають як військову, так і цивільну освіту. Частина звільнених у запас пішла працювати в охоронні фірми, хтось - у бізнес. Але є чимало таких, яким й досі важко адаптуватися до життя, й вони потребують соціально­психологічної допомоги.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4189 / 1.57MB / SQL:{query_count}