О шостій вечора після війни

Лише через рік після закінчення бойових дій у Південній Осетії Росія заявила про участь українських громадян у збройному конфлікті на Кавказі

Лише через рік після закінчення бойових дій у Південній Осетії Росія заявила про участь українських громадян у збройному конфлікті на Кавказі

Слідчий комітет при прокуратурі (СКП) Російської Федерації у понеділок повідомив на своєму сайті, що під час розслідування кримінальної справи за фактами "геноциду" і "масових убивств громадян РФ" на території Південної Осетії встановлено участь в цих злочинах українських військовиків і членів УНАУНСО. Щоправда, уже вчора перечитати зміст сенсаційного повідомлення нам не вдалося, на всі спроби завантажити інтернет­сторінку www.sledcomproc.ru мережа відповідала: "Сервер перегружен, попробуйте зайти поз­же". Ми пробували "поз­же", але дарма.

Вони: "Були", наші: "Не було!"

У заяві СКП сказано, що разом з грузинськими солдатами в конфлікті брали участь "військовослужбовці регулярних військових підрозділів Міністерства оборони України" і "щонайменше 200" членів УНАУНСО. Представники Слідчого комітету при прокуратурі РФ стверджують, що "у приміщеннях центру "антитерор" МВС грузинського анклаву, розташованого на території села Ачабеті Цхінвальського району" було знайдено "польову форму, особисті речі, фотографії та інші документи бійців української націоналістичної організації УНАУНСО, а також бойові накази керівництва МВС анклаву про закріплення автотранспорту за представниками УНАУНСО".

У заяві вказано прізвища цих членів УНАУНСО: Шаповал, Кучеренко, Шевченко, Матвіюк та Желтоконь. Раніше російські мас­медіа повідомили, що під час "операції з примусу Грузії до миру" були захоплені зенітно­ракетні комплекси "БУКМ" і "ОсаОка", що мають українське маркування. Згідно з отриманими під час слідства документами, вказані ракетно­зенітні комплекси проходили регламентне технічне обслуговування на українських оборонних заводах у травні 2008 року, тобто за два місяці до початку бойових дій у Південній Осетії.

Натомість усі наші вперто відкараскуються. Керівник пресслужби українського Генерального штабу Сергій Кузьмін упевнений: "Це пропаганда. Наших військових частин там не було". Голова СБУ Валентин Наливайченко був ще категорічніший: "Брехня!" "Моя відповідь знову нікому не сподобається. Моя принципова позиція полягає в тому, що Україна не була і не є стороною цього конфлікту. Ми не є агресором у цій ситуації... Тому ми не маємо потреби у жодних коментарях щодо тих чи інших тверджень, тим паче, що вони брехливі", - заявив пан Наливайченко. "Це зашморгана ганчірка", - екпресивно додав український генерал. Коментарі від МЗС України та предстаників УНАУНСО були такими ж: "Наших там не було!"

200 проти всіх

Зрештою, всіх в Україні муляло питання: "Чому лише через рік після закінчення бойових дій у Південній Осетії Росія раптом "згадала" про "польову форму, особисті речі, фотографії та інші документи" хлопців з України? Адже все це добро мало б потрапити в руки російських вояків відразу після війни 2008 року? Ймовірна відповідь, здається, одна - вибори. Президентські в Україні. Маючи зараз такий гачок у вигляді офіційно порушеної Слідчим комітетом при прокуратурі Російської Федерації справи про участь українських громадян у "геноциді" та "масових вбивствах громадян РФ" на території Південної Осетії, можна крутити дипломатичні (і газові заодно) справи як завгодно. Зрештою, очевидно, що дві сотні парбків з УНАУНСО з автоматами - дрібничка проти регулярних підрозділів, у яких головне - не кількість стрільців, а бойова виучка. Зрозуміло, що УНСОвці в цьому аспекті не є надто досвідченими.

Водночас усі ці справи за бажання можна повернути проти того чи іншого кандидата у Президенти України (або на догоду комусь із них). Це, звичайно, лише припущення, але хто його знає, як воно вийде...

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1423 / 1.56MB / SQL:{query_count}