Черговий поділ українців

Після послання російського президента у світі заговорили про кавказький сценарій в Україні

Після послання російського президента у світі заговорили про кавказький сценарій в Україні

Послання президента Російської Федерації Дмітрія Мєдвєдєва розкололо українське суспільство. Такі дані соціологічного дослідження, яке провели фахівці Центру економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова. Однак дослідження, мабуть, більше цінні для політиків, аніж для простих громадян. Оскільки є цілком очевидним факт, що українські політики отримають ще одну карту, якою критимуть один одного у виборчих перегонах.

Наприклад, у Львові бачать для України загрозу з боку Росії, 87,3% опитаних у Донецьку вважають, що такої загрози немає. Соціологи провели опитування з 12 до 16 серпня в Києві, Львові, Миколаєві, Донецьку й Сімферополі. У столиці соціологи опитали 640 респондентів, в інших містах - по 600 осіб віком від 18 років. При цьому 45,3% опитаних у Львові сказали, що не бачать такої загрози, а 5,2% опитаних у Донецьку вважають, що вона є.

30,1% опитаних у Сімферополі вважають, що така загроза є, а 52,9% опитаних у цьому місті вважають, що загрози немає.

29,2% опитаних у Києві також вважають, що така загроза існує, а 52,9% жителів столиці вважають, що її немає. 10,2% опитаних у Миколаєві сказали, що така загроза існує, а 81,9% - немає.

37,7% опитаних у Львові вважають звернення президента Росії Мєдвєдєва до Віктора Ющенка проявом неповаги до України та її народу, 24,8% опитаних вважають, що воно є проявом неповаги особисто до Ющенка.

Як неповагу до українського народу це звернення розцінюють також 16,1% опитаних у Києві, 5,8% у Миколаєві, 2,2% у Донецьку і лише 1% у Сімферополі.

Проявом неповаги особисто до Ющенка це звернення вважають також 18% опитаних у Львові, 14,8% у Донецьку, 13,7% у Києві, 5,8% у Сімферополі.

27,8% опитаних у Донецьку вважають, що в цьому зверненні немає проявів неповаги до Ющенка, української влади, України та її народу. Таку саму думку поділяють 20,6% опитаних у Миколаєві, 8% - у Києві, 7,9% - у Сімферополі, 7,7% - у Львові.

Тим часом, послання російського президента досить жваво обговорюється на шпальтах західних ЗМІ. "Лист, що з'явився через рік після війни Росії з Грузією за дві сепаратистські республіки - Південну Осетію і Абхазію, є новою заявкою Москви на збереження свого впливу в сусідніх країнах", - пише британська газета "Financial Times".

"Схоже, лист російського лідера знаменує собою початок кампанії Кремля з відновлення впливу в Україні. Мабуть, він також є спробою підвести межу під прозахідним президентством Ющенка напередодні виборів, призначених на січень 2010 року. За всіма прогнозами, він їх програє", - пишуть великобританські аналітики.

"Це послання будьякому новому лідерові про те, що він матиме з вами справу лише в тому випадку, якщо ви приймаєте наші вимоги - а вимоги заявлені дуже чітко: не вступайте в НАТО і приймайте енергетичні правила Росії", - говорить Лілія Шевцова, старший аналітик Московського центру Карнегі.

А російський опозиційний політик Боріс Нємцов вважає, що звернення президента Росії Дмітрія Мєдвєдєва до Президента України Віктора Ющенка "доволі дивне" за формою.

"Президенти прагнуть відкриті листи не писати. Їх пишуть письменники, поети, правозахисники, опозиціонери, діячі науки й культури, щоб привернути увагу до проблем. За неписаними, існуючими у світі правилами, президенти користуються іншими інструментами. Тим більше, вони не використовують відеоблоги. Адже це якісь дитячі іграшки! Ні, я не проти відеоблогів, і сам там є. Але одна справа Нємцов - один з лідерів опозиції, інша справа - президент країни", - наголосив російський політик. За словами опозиціонера, єдиною метою резонансної заяви Дмітрія Мєдвєдєва є масштабний піар, причому розрахований як на українську аудиторію, так і на російську.

"Він (Мєдвєдєв), мабуть, думає, що може сильно впливати на українську аудиторію і налаштувати її проти Ющенка, але він глибоко помиляється. На мій погляд, таке грубе звернення навіть до нелюбимого президента сусідньої держави тільки додає очок останньому у власній країні, хоча популярність Ющенка й близька до плінтуса. Мабуть, Мєдвєдєв його таємний піаррадник на громадських засадах", - сказав політик.

Боріс Нємцов вважає, що обидва президенти мають не листи один одному писати, а зустрітися і поговорити про проблеми, які є між країнами.

Він також наголосив, що війни між Україною і Росією не буде. "Не тому що стримує велика любов, а тому що Путін і Мєдвєдєв дуже слабкі, вони нічого не можуть, навіть не змогли розібратися з Грузією. А Україна все­таки величезна країна - у них кишка тонка", - пояснив політик.

За його словами, Путін і Мєдвєдєв добре знають "стан збройних сил, як падають літаки, як не ходять кораблі, як не спускаються на воду підводні човни, про дідівщину - тобто все". "Звичайно, з Грузією у військовому плані вони якось впоралися, але Україна - це зовсім інший випадок. Тому ви не бійтеся, війни не буде, адже для них це - політична смерть. Ні Європа, ні Америка, ніхто цього "не проковтне", а це означає міжнародну ізоляцію", - підкреслив Нємцов.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4437 / 1.59MB / SQL:{query_count}