Указ про призначення Міхаіла Зурабова послом Росії в Україні було підписано до того, як Москві повідомили про згоду Києва на його призначення. Про це повідомляє "Українська правда".
Указ про призначення Міхаіла Зурабова послом Росії в Україні було підписано до того, як Москві повідомили про згоду Києва на його призначення. Про це повідомляє "Українська правда".
"В українських дипломатичних колах тільки наростає здивування з приводу плутанини, яка спровокована російською стороною навколо призначення Зурабова", - розповіло джерело в МЗС України.
"Виникає багато питань з приводу поширеної пресслужбою президента РФ інформації про те, що указ про призначення посла був підписаний ще у середу, 5 серпня", - заявив дипломат.
Він пояснив, що хоч Президент України і підписав агреман 5 серпня, але нота, яка повідомила Москві про згоду української сторони на призначення Зурабова, була вручена тимчасовому повіреному у справах РФ в Україні Всеволоду Лоскутову у МЗС тільки 6 серпня о 10 ранку.
"І, наскільки відомо, жодним офіційним каналом російську сторону раніше про це питання не інформували", - зазначило джерело.
Він додав, що виходячи з цієї ситуації, російський президент підписав відповідний указ на основі відомостей, отриманих не з офіційних дипломатичних джерел, що є безпрецедентним для практики міжнародних відносин.
"Викликає здивування і те, що на момент, коли було зроблено відповідну заяву пресслужби Кремля, ні на сайті президента Росії, ні в якомунебудь іншому офіційному джерелі указ про затвердження Зурабова оприлюднено не було, хоча, як правило, такі документи набувають чинності після оприлюднення. Все це дуже дивно", - додав він.
Тим часом на заяву президента Російської Федерації Дмітрія Мєдвєдєва відреагували у Львові.
Кілька правих українських політичних сил учора організували пікет Генерального консульства Росії і передали прем'єрміністрові Росії Владіміру Путіну та президентові РФ Дмітрію Мєдвєдєву заяву у відповідь на звернення Мєдвєдєва до Президента України Віктора Ющенка. Пікетувальники запевняють, що тон звернення російського президента є "неприпустимим".
"Ми вважаємо, що згаданий вище випад з боку Росії напередодні 18ї річниці Незалежності України є безпрецедентним порушенням норм міжнародного права і нехтуванням світових традицій дипломатії. Україна поважає непорушність кордонів усіх держав Європи і готова до співпраці з усіма на засадах взаємоповаги", - зазначили у своїй заяві пікетувальники.