“Берікс” пришвартувався

Судно "Берікс", яке місяць дрейфувало в акваторії Одеської затоки з більш ніж 200 тоннами зіпсованої бразильської свинини і китайської курятини на борту, пришвартувалося ввечері 31 липня до причалу Судоремонтного заводу в Одесі.

Судно "Берікс", яке місяць дрейфувало в акваторії Одеської затоки з більш ніж 200 тоннами зіпсованої бразильської свинини і китайської курятини на борту, пришвартувалося ввечері 31 липня до причалу Судоремонтного заводу в Одесі.

Про це повідомив оперативний черговий Морського координаційного аварійно­рятівного центру в Одесі Олександр Коротких, передає ІА Репортер.

"Берікс" завантажили м'ясом у грузинському порту Поті ще в грудні 2008 року. Прямували 200 тонн бразильської свинини і китайських курей до Росії. Проте згодом судновласник дав команду екіпажу зайти на ремонт на українські судноверфі. Та ветеринари дозволу не дали - у м'ясі може бути вірус африканської свинячої чуми. Судновласник просто залишив український екіпаж напризволяще, без їжі та пального. З того часу "Берікс" курсував Чорним морем, а на початку липня кинув якір в акваторії Одеської затоки.

На "Беріксі" вже змінився екіпаж. Проте вантаж поки що опломбований і з судна його не розвантажують.

Щоб вирішити долю "голландця", уряд України створив міжвідомчу комісію, куди увійшли представники СЕС, ветеринарної служби, агропромислового комплексу, прикордонслужби, МНС. Як пише "Сегодня", тільки після численних консультацій чиновники дійшли висновку, що "Берікс" потрібно пустити в порт.

Головний санітарний лікар на водному транспорті Микола Голуб'ятников розповів, що члени команди почуваються не надто добре: "Вони у психологічній ямі: люди зневірилися через відсутність води, їжі, пального". "На СРЗ судно оглянули. Після цього стало ясно, що вже близько двох місяців воно не придатне для експлуатації: вийшли з ладу два допоміжні двигуни, температура морозильних камер, де зберігається гниле м'ясо, впала від мінус 18 до мінус 9 градусів, виникла загроза розморожування. Зараз співробітники СРЗ чаклують над двигуном, усувають несправності. Наше завдання - якнайшвидше полагодити корабель, укомплектувати його новим екіпажем і відправити подалі від України, хай судновласник думає, як бути з м'ясом", - розповів Голуб'ятников.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5707 / 1.54MB / SQL:{query_count}