Для першої закордонної поїздки Патріарх РПЦ Кіріл обрав Україну. Але результати опитування свідчать, що тут очікують від цих відвідин поглиблення міжконфесійного конфлікту
Для першої закордонної поїздки Патріарх РПЦ Кіріл обрав Україну. Але результати опитування свідчать, що тут очікують від цих відвідин поглиблення міжконфесійного конфлікту
Вчора розпочався візит першосвященика Російської православної церкви Кіріла в Україну. Він триватиме до 5 серпня, і, крім Києва, делегація РПЦ планує відвідати ще кілька міст, зокрема Донецьк, побувати у Криму та на Волині, відслужити літургію у Почаївській лаврі на Тернопільщині. Кульмінацією 10денної поїздки стане Божественна літургія в Херсонесі, на місці хрещення князя Володимира в 988 році.
В оточенні Патріарха наголошують на винятково пасторському характері поїздки, однак, за даними соціологічних опитувань, в Україні бачать інші підтексти. Зокрема, 65% відвідувачів УНІАНрелігії, відповідаючи на запитання "Чого ви очікуєте від візиту Патріарха Кіріла", проголосували за варіант відповіді "Поглиблення міжконфесійного конфлікту".
Літак з делегацією РПЦ приземлився в аеропорту "Бориспіль". Його зустріли Митрополит Київський і всієї України Володимир з собором архіпастирів Української православної церкви, клірики і чернецтво, заступник глави Секретаріату Президента України Юрій Богуцький, голова Ради національної безпеки і оборони України Раїса Богатирьова, керівник Державного комітету у справах національностей і релігій Юрій Решетніков, лідер Партії регіонів Віктор Янукович, представники Посольства Росії в Києві.
Одразу після прибуття Кіріл зі свитою поїхав на Володимирську гірку, аби відслужити молебень за святого рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Русі. Тут уперше російській делегації довелося пересвідчитися у тому, що не всі в Україні налаштовані гостинно. Півсотні симпатиків УНА - УНСО затіяли бійку з представниками "козацьких" організацій. При цьому радикали тримали в руках гасла "Геть московського попаколонізатора", "Єдиний народ - незалежна Церква". Голова виконкому УНА - УНСО Руслан Зайченко пообіцяв, що пікети супроводжуватимуть делегацію РПЦ упродовж всього її перебування в Україні. Раніше схожі наміри висловили і Українська народна партія та ВО "Свобода".
Патріарх Кіріл (Владімір Міхайлович Гундяєв) народився 20 листопада 1946 року в Ленінграді в сім’ї священика. Закінчив Ленінградську духовну семінарію і Ленінградську духовну академію. 3 квітня 1969 року пострижений в чернецтво і прийняв ім’я Кіріла. 7 квітня того ж року рукопокладений в єродиякони, а 1 червня – в єромонахи. Тоді ж на відмінно закінчив академію. У червні 1970 року єромонахові Кирилу присуджено ступінь кандидата наук з богослов’я. 1971 року зведений у сан архімандрита і призначений представником Московського патріархату при Світовій раді церков в Женеві. У грудні 1974 року став ректором Ленінградської духовної академії і семінарії, а в червні 1975 року — головою єпархіальної ради Ленінградської митрополії. 14 березня 1976 року зведений в сан архієпископа — він став єпископом Виборзьким, вікарієм Ленінградської єпархії. У грудні 1984 року призначений архієпископом Смоленським і Вяземським, у вересні 1986 року став розпорядником приходами Калінінградської області. У квітні 1989 року став зватися архієпископом Смоленським і Калінінградським, а 14 листопада 1989 року був призначений головою Відділу зовнішніх церковних стосунків і постійним членом Синоду за посадою. 27 січня 2009 року в Москві на Помісному соборі обраний 16м Патріархом Московським і всієї Русі. |
Звертаючись до присутніх Патріарх Московський і всієї Русі заявив, що вважає Київ "спільним Єрусалимом" для народів, хрещених Володимиром Великим. "Київ - це наш спільний Єрусалим. Звідси пішла наша віра православна".
У самому богослужінні взяли участь глава Української православної церкви митрополит Володимир і предстоятелі церков Білорусі та Молдови. З ними служили 20 архієреїв РПЦ, серед них і представники Зарубіжної РПЦ.
Відтак у КиєвоПечерській Лаврі розпочав роботу Священний синод РПЦ, до речі ця подія тут відбулася уперше. Разом із тим, як зазначили у Відділі зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, "це не спеціальне, святкове, а звичайне робоче засідання Синоду, на якому ієрархи єдиної Російської Церкви, які прибудуть із різних її частин до стародавньої південної столиці російського православ`я, розглянуть цілу низку різноманітних питань загальноцерковного значення".
Учора після обіду відбулася зустріч Патріарха РПЦ Кіріла із Президентом України Віктором Ющенком.