Для виправдання потреби сумнівного пристрою залучили науковців
Державтоінспекція має намір модернізувати пристрій "Візир" з метою використання його в автоматичному режимі. Про це заявив заступник керівника Департаменту ДАІ Міністерства внутрішніх справ України Сергій Будник.
"Сьогодні здійснюють заходи з модернізації для можливості роботи в автоматичному режимі", - сказав він. При цьому чиновник зауважив, що законодавство дозволяє використовувати технічні пристрої на дорогах і в автоматичному, і в ручному режимах.
"Передбачається можливість застосування як роботи в автоматичному режимі приладів, так і приладів, які мають функцію фото, відеофіксації. І на сьогодні у нас є висновок Київського національного педагогічного університету саме з таким тлумаченням", - наголосив Сергій Будник. Крім того, він повідомив, що ДАІ звернулася у профільний комітет Верховної Ради України із проханням дати роз'яснення щодо використання технічних засобів на дорогах і, зокрема, "Візира". "Я думаю, найближчим часом ми одержимо від них висновки, які відпрацьовуватимемо", - каже заступник начальника Департаменту ДАІ.
Також Сергій Будник пояснив, що після отримання необхідних дозвільних документів і модернізації використання "Візира" буде можливе також і в автоматичному режимі. "У процесі роботи ми модернізуватимемо частину "Візирів", що є у нас, для роботи в автоматичному режимі. Вони використовуватимуться і в автоматичному, і в ручному режимі", - наголосив Сергій Будник, додавши, що процес сертифікації "Візирів" для роботи в автоматичному режимі триватиме місяць. Своєю чергою, адвокати Національної правової палати вважають, що пристрій "Візир" не узгоджується із вимогами законодавства України. Технічні можливості "Візира" не дозволяють застосовувати його інспектору ДАІ як винятковий доказ правопорушення. Вони наголошують, що, фіксуючи правопорушення, інспектор зобов'язаний зупинити порушника, з'ясувати його особу і скласти протокол, вислухавши пояснення порушника.
Нагадаємо, Контрольноревізійне управління Міністерства внутрішніх справ України провело перевірку правомірності та обґрунтованості придбання приладів "Візир", заявивши, що прилад в Україні купувався без відповідної сертифікації.
За матеріалами proua.com