Реклама бурштинового напою, виявляється, шкодить суспільній моралі
Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі засудила зовнішню рекламу, яка нав'язує людям споживання пива. Про це представники комісії заявили на своєму офіційному сайті. Зокрема, вони зазначили, що майже всю відверту рекламу алкогольних та тютюнових виробів із міських вулиць рекламодавці вже прибрали. Проте їй на зміну прийшла прихована реклама, коли пропагується лише назва торгового бренду виробника. У свідомості людей вона "чітко асоціюється з певною алкогольною продукцією".
"Повністю залишилася реклама слабоалкогольних напоїв, особливо пива, на малих архітектурних формах (торговельних кіосках, павільйонах), на зупинках громадського транспорту, у вітринах продовольчих магазинів та супермаркетів, - йдеться у звіті. - Неодноразово для реклами пива використовується зображення молодих, зовнішньо привабливих людей, які під час відпочинку розпивають пиво. Таким чином, споживачам (особливо це стосується дітей та молоді) нав'язується не тільки певна продукція, але й пропагується певна форма відпочинку, обов'язковим елементом якої є споживання алкогольних напоїв".
Водночас, проти таких висновків експертної комісії висловився виконавчий директор Асоціації зовнішньої реклами Роман Паламарчук. Як повідомляє газета "КоммерсантъУкраина", він заявив, що експерти Нацкомісії не поінформовані про ситуацію на ринку та у чинному законодавстві, оскільки "рекламу пива не заборонено", бо пиво "не входить у перелік алкогольних і слабоалкогольних напоїв". "Нацкомісія реалізує замовлення політичних агентів впливу, які не перший рік опрацьовують можливість заборони зовнішньої реклами пива", - сказав Паламарчук.
Крім того, від пильного ока комісії не сховалися і засоби масової інформації. Зокрема, представники комісії розкритикували програму Костянтина Стогнія "Надзвичайні події", "де присутня надмірна натуралізація та деталізація кадрів з місць скоєння злочинів, що може негативно впливати на здоров'я неповнолітніх".