На 70% просить уряд підвищити тарифи на електроенергію для населення НАК "Енергетична компанія України".
На 70% просить уряд підвищити тарифи на електроенергію для населення НАК "Енергетична компанія України".
Про це УНІАН повідомило джерело в уряді з посиланням на лист НАК "ЕКУ" прем'єрміністру України Юлії Тимошенко.
Компанія зазначає, що з вересня 2008 року неодноразово зверталася до прем`єрміністра з приводу вкрай тяжкого фінансовоекономічного стану енергогенерувальних компаній ТЕС, пакети акцій яких передані до статутного фонду НАК "ЕКУ".
Крім того, НАК "ЕКУ" багато разів зверталася з цих питань по допомогу до Мінпаливенерго і НКРЕ як органу державного регулювання в електроенергетиці, до компетенції якого належать питання тарифноцінової політики в галузі. Проте реальної допомоги галузь не одержала.
Зокрема, НАК "ЕКУ" пропонує для стабілізації ситуації: двічі підвищити тарифи на електроенергію для населення на 70% (у липні і вересні 2009 року); підвищити роздрібні тарифи для інших споживачів на 4% щомісячно, починаючи з жовтня до грудня 2009 року.
На ринку вугілля з липня 2009 року знизити ціни на чорне золото до 330 грн за тонну (рівень січня 2008 року); поставляти вугілля тільки в обсягах поточного споживання (1 млн тонн на місяць), відновити державні закупівлі вугілля Держрезервом,
НАК "ЕКУ" в своєму листі наголошує, що енергогенерувальні компанії з серпня минулого року працюють збитково (крім грудня), а такого негативного рівня рентабельності виробництва електричної енергії, як у травні поточного року (16,9%), не було жодного разу за 13 років існування компаній теплової генерації: кожна кВт/год. вироблялася із збитком 7 копійок.
Фінансовоекономічний стан енергогенерувальних компаній у 2009 році погіршується катастрофічними темпами з місяця в місяць, що неминуче призведе до дефіциту коштів за рік у сумі 5,2 млрд грн Щомісячне збільшення дефіциту становить близько 500 млн грн, отже, енергогенерувальні компанії не мають можливості розраховуватися за вугільну продукцію, під постійною загрозою є виплата заробітної плати, податкові платежі та експлуатаційні витрати.
Однак дуже сумнівно, що уряд погодиться на такий непопулярний крок, зважаючи на президентські вибори, що з кожним днем наближаються.