Слава Україні! Героям слава!

Наша держава воює за весь цивілізований світ. Як Україна подавала заявку на вступ до Євросоюзу, що відбувалося далі і як ще Захід може допомагати нашій країні?

Україна зараз не просто захищає себе, а відвойовує майбутнє для усього цивілізованого світу. І з кожним днем російсько-української війни світ це все краще розуміє. Вже навіть Швейцарія плюнула на свій традиційний нейтралітет і 28 лютого вирішила приєднатися до антиросійських санкцій, введених Євросоюзом 23 і 25 лютого. Зокрема йдеться про замороження активів головного російського вбивці, президента РФ Путіна, прем’єр-міністра РФ Мішустіна і міністра закордонних справ РФ Лаврова.
Загалом потрібно розуміти, що саме героїзм нашої армії, територіальної оборони і всього українського народу змушує Захід вже не просто висловлювати стурбованість, але й ухвалювати чіткі рішення для допомоги Україні, а також для того, щоб поховати російську економіку. Саме те, що українці від 24 лютого стримують російські окупаційні війська і не дозволили захопити жодного нашого обласного центру приводить до постійного розширення світових антиросійських обмежувальних заходів. Ми змусили світ повірити у можливість нашої перемоги над кровожерливим Кремлем. Щодо самих нас, то немає сумніві у тому, що ми вистоїмо!

Російський кораблю, іди нах…й!

Станом на ранок 1 березня, на момент підготовки цього номера «Львівської Пошти» до друку, в Генеральному штабі Збройних сил України (ЗСУ) повідомили, що сумарні орієнтовні втрати російських військ в Україні в особовому складі на той момент склали понад 5700 осіб. Також 200 окупантів було взято у полон. «Знищено та пошкоджено: літаків – 29 одиниць, гелікоптерів – 29 одиниць, танків – 198, ББМ ‒ 846, артилерійських систем – 77, засобів ППО – 7, РСЗВ – 24, цистерн з ПММ – 60, БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3, катери – 2 одиниці, автомобільної техніки – 305», – також повідомляли в Генштабі ЗСУ.
Зрозуміло, що сьогодні, 2 березня, коли цей номер нашої газети вийде, ці цифри вже будуть вищими. Газеті не зрівнятися із оперативністю соцмереж і сайтів, але ми подаємо цю інформацію, щоб наші читачі ще раз могли усвідомити масштаби і динаміку втрат російських загарбників на нашій землі. Кремль ще ніколи і ніде так швидко не втрачав своїх солдат, як це зараз відбувається в Україні. І також просимо наших читачів, коли ви шукаєте інформацію в інтернеті, то використовуйте офіційні джерела і перевірені канали, щоб уникати російських фейків та дезінформації.
Також зауважимо, що в цьому тексті, з огляду на постійно можливі зміни, ми не будемо аналізувати ситуацію в зонах найгарячіших воєнних дій. Та важливо виокремити те, як впродовж усіх цих днів героїчно тримаються Київ і Харків. Ці міста є особливо важливими і навіть символічними, як для нас, щоб їх захистити і втримати, так і для ворога, щоб їх захопити. І так як російські війська постійно знищувалися нашими бійцями, то ворог ще активніше атакував цивільне населення артилерією.

Росія – це держава-терорист

Так, зранку 1березня росіяни завдали ракетного удару по площі Свободи у Харкові. Як повідомляв заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в Telegram удар було завдано двома крилатими ракетами класу «Калібр». Станом на 12.50 1 березня він повідомляв, що було знайдено 10 загиблих, поранено понад 35 людей.
«Харків. Удар крилатою ракетою в найбільшу площу в Європі. В площу Свободи. Десятки жертв. Ось така ціна свободи. Ось такий ранок у народу України... Після крилатої ракети, якою вдарили по Харкову з Бєлгорода, – це терор проти міста, терор проти України. На площі не було військової цілі, як і в тих житлових районах Харкова, по яких б'ють з реактивної артилерії. Ракета у центральну площу – це відвертий терор. Ніхто не пробачить. Ніхто не забуде. Удар по Харкову – є воєнним злочином. Це державний тероризм РФ. Після такого РФ – це держава-терорист. Очевидно, і має бути офіційно. Закликаємо всі держави світу негайно і дієво відреагувати на цю злочинну тактику агресора і проголосити, що РФ здійснює державний тероризм», – заявив у відеозверненні президент України Володимир Зеленський.
Росіяни демонструюють, що вони вміють воювати хіба що проти мирних людей. І це справді є виявом терористичного нутра керівництва РФ, а також тих їхніх офіцерів і солдатів, які зараз вторглися в Україну. Але за все рано чи пізно доведеться заплатити.
 «На п’яту добу інтервенції російські окупанти виявилися неспроможні приховувати, що в них починається агонія. Варварські обстріли ракетами та РСЗО мирних міст – це свідчення, що вони нездатні більше воювати з озброєними українцями. Тільки з мирними, як останні боягузи. Це воєнний злочин. Його безпосередні виконавці та організатори приречені решту свого існування носити тавро вбивць і ховатися. Їх чекає трибунал. Буде справедливо, якщо спеціальний міжнародний трибунал буде створено у Харкові. До речі, саме у Харкові у 1943 році відбувся перший процес, внаслідок якого нацистів було засуджено за воєнні злочини. Тепер «Харківський трибунал» має винести вирок кремлівським послідовникам Гітлера, які вже його «перевершили». Завдяки героїзму наших захисників і захисниць відкриваються нові фронти, де ворог зазнає втрат. Хочу відзначити наших хлопців та дівчат на сході. Вони стали нездоланим бар’єром для ворога, це його страшенно деморалізує. На економічному фронті Росія вже зазнала нищівних руйнувань. Російська валюта перетворюється на звичайний папір. Є перша заборона на експорт російської нафти. До знищення армії окупантів долучилась міжнародна ІТ-спільнота. Збільшуються поставки зброї та усього необхідного з Європи. Навіть українські школярі перейшли у наступ на кіберфронті. Сотні тисяч людей в Росії вже дізналися, що влада їм бреше. Що немає ніякої «спецоперації». Є звичайна загарбницька війна. На якій загинули тисячі росіян. Опір війні всередині самої Росії зростає з кожною годиною. У ці дні українці демонструють росіянам, чим відрізняються вільні люди від рабів, Громадяни від поневолених тираном. Ті, хто роками захоплювався оскаженілим маніяком, тепер приречені на десятиліття спокути», – написав зранку1 березня на своїй сторінці у Facebook міністр оборони України Олексій Резніков.
Тут також зазначимо, що ще 27 лютого Україна подала позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі. «Вимагаємо притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії. Просимо суд негайно наказати РФ припинити військові дії та призначити слухання вже наступного тижня», – заявив з цього приводу український президент Володимир Зеленський. 
А тим часом і прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС також засідає в Гаазі) Карім Ахмад Хан заявив, що МКС починає розслідувати воєнні злочини РФ з часу вторгнення в Україну 24 лютого. «Я ознайомився з висновками управління, що випливають з попереднього вивчення ситуації в Україні, та підтвердив наявність справедливих причин для початку розслідування», – мовиться у заяві прокурора МКС. Про це повідомляє «Німецька хвиля» і також нагадує, що кілька днів назад Карім Ахмад Хан пояснював, що з часу подання заявки українським урядом у 2015 році офіційно має повноваження на розслідування порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених на території України, включно з тимчасово окупованими територіями.

ЄС і Україна

Також звернемо увагу на те, що 28 лютого президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України у Європейському Союзі. «Впевнений, що це реально», – заявив наша гарант.
1 березня представник України при Європейському Союзі Всеволод Ченцов на своїй сторінці у Twitter повідомив, що українську заявку вже зареєстровано і ЄС офіційно розпочав процедуру її розгляду.
Перед цим одразу кілька країн ЄС висловилися за надання Україні перспективи членства у Євросоюзі. А Словаччина навіть запропонувала спеціальну пришвидшену процедуру для приєднання України до ЄС, чого досі ніколи не було. Що з цього вийде – побачимо, але зараз такі речі насправді виглядають набагато більш реалістично, аніж це можна було собі уявити ще тиждень назад. «Україна одна з нас, і ми хочемо, щоб вони були в Європейському Союзі… У нас з Україною є процес, наприклад, інтеграції українського ринку в єдиний ринок… У нас дуже тісна співпраця в енергетичній мережі… У нас є багато тем, у яких ми дуже тісно співпрацюємо... Українці – одні з нас, і ми хочемо, щоб вони були з нами», – заявила 28 лютого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Можемо сподіватися на ще більше зближення України з ЄС, і останні антиросійські санкції, щодо накладення яких ЄС вже взяв на себе лідерство, підтверджують це. Воюємо проти Росії і уважно слідкуватимемо за тим як надалі розвиватиметься позиція Євросоюзу.
«Україна має чітко європейську перспективу, але зараз ми повинні боротися з агресією. Світ не може дозволити собі, щоб потужна країна розгромила сусіда, використовуючи свої військові можливості. Якщо ми дозволимо, то це закон джунглів», – заявив 28 лютого Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Зазначимо, що Єврокомісія та об'єднання європейських електромереж погодилися розпочати процес екстреного приєднання України єдиної енергомережі ЄС. Про це 28 лютого повідомила єврокомісарка з енергетичних питань Кадрі Сімсон, інформує «Європейська правда». Кадрі Сімсон нагадала, що російське вторгнення в Україну почалося в той день, коли Україна розпочала тестування роботи енергосистеми в ізольованому режимі, що є першим кроком до підготовки до майбутньої синхронізації з ЄС. «Я зустрічалася з ENTSO-E цього ранку, вони вважають, що технічно це можливо. Що стосується часу, то це не питання годин, це питання днів, швидше за все, кількох тижнів», – також додала Кадрі Сімсон.
А 1 березня український президент Володимир Зеленський у відеозверненні до Європейського парламенту, сесія якого проходила у Страсбурзі закликав надати Україні всю необхідну підтримку і перспективу членства. «Шановні присутні, ви знаєте я останні дні не знаю як правильно всіх вітати, тому що я не можу казати "добрий ранок", "доброго дня" чи "добрий вечір". І це абсолютна правда, тому що щоденно для когось цей день точно не добрий, щоденно цей вечір точно останній. Я говорю про своїх громадян, громадян України, які захищають ціною свого життя свободу... Ви знаєте, я не говорю, не читаю папірці, бо папірці в житті моєї держави скінчилися. Все це реально: і ці загиблі люди, все це справжнє життя. І ви знаєте, я вважаю, що ми віддаємо сьогодні за цінності, за права, за свободу, просто за бажання бути рідними, такими, як ви, як кожна людина, ми віддаємо наших найкращих людей: міцних, сильних, дивовижних українців… У мене є кілька хвилин, щоб поспілкуватися з вами, тому що є невеликі обстріли та ракетні удари… З нами Європейський союз буде точно міцнішим. Без вас Україна буде самотньою. Ми довели свою силу, довели, що ми як мінімум такі самі, як ви. Доведіть, що ви разом з нами, доведіть, що ви нас не відпускаєте, доведіть, що ви дійсно європейці. Тоді життя переможе смерть, а світ – темряву… Це трагедія для мене, для кожного українця і нашої держави. Дуже висока ціна: дві революції, одна війна і п’ять днів повномасштабного вторгнення Російської Федерації. Ми віддаємо сьогодні за свободу, за цінності, просто за бажання бути рівними, такими, як ви, ми віддаємо наших найкращих людей, найсильніших українців. Але ми точно переможемо», – заявив Володимир Зеленський.
«Ми визнаємо європейську перспективу України. І, як чітко зазначає резолюція, яку планує ухвалити Європарламент. Ми вітаємо заявку президента України про статус кандидата, і ми будемо працювати над цією метою. Тому що ми хочемо, і ми повинні зустріти майбутнє разом», - про це ще перед відео зверненням українського президента заявила президентка Європарламенту Роберта Метсола.
Зазначимо, що на момент здачі цього номера «Львівської Пошти» до друку ще не були відомі точні результати голосування у Європарламенті. І «Європейська правда» також нагадувала, що Європарламент не має повноважень ухвалювати жодних рішень у процесі щодо статусу кандидата та процесу вступу до ЄС, ці рішення повністю перебувають у компетенції держав-членів ЄС. Голос Європарламенту є рекомендаційним, і його позиція незмінна: вже протягом багатьох років він рекомендує надати Україні статус кандидата та розпочати переговори про вступ. 
Надалі слідкуватимемо як розвиватиметься весь цей процес.

А що там із мирними перемовинами?

Поки українці стримували атаки російських військ у своїх містах та селах, а світ збільшував допомогу Україні 28 лютого вже навіть відбулися перемовини між українською та російськими сторонами в районі українсько-білоруського кордону. Особливих надій на ці перемовини не було із самого початку. І те, що росіяни обстрілювали наші міста навіть під час цієї зустрічі ще більше підтвердили, що Кремль ще не дозрів до виведення своїх військ з України. До того ж, поки тривали ці перемовини кремлівський вбивця Путін говорив по телефону із французьким президентом Макроном і назвав свої шизофренічні вимоги для припинення війни в Україні: визнання російського суверенітету над Кримом; вирішення завдань щодо «демілітаризації та денацифікації української держави»; забезпечення її «нейтрального статусу».
Самі ж перемовини на україно-білоруському кордоні тривали близько п’яти годин і звершилися хіба що тим, що сторони домовилися через кілька днів ще раз зустрітися на полько-білоруському кордоні. Зазначимо, що Україну представляли голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія, міністр оборони Олексій Резніков, радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк, перший заступник глави делегації в Тристоронній контактній групі Андрій Костін, народний депутат Рустем Умєров і заступник міністра закордонних справ Микола Точицький. Російську делегацію очолював помічник президента РФ Володимир Мединський.
«Українська та російська делегації, які зустрілися в районі українсько-білоруського кордону, провели перший раунд переговорів з метою знаходження точок дотику для якнайшвидшого припинення вогню і бойових дій. Сторони детально обговорили низку ключових тем, щодо яких вони мають перспективи знаходження взаємоприйнятних рішень. Ухвалено рішення негайно вийти на додаткові консультації у столицях держав. Після чого найближчим часом має відбутися другий раунд переговорів української та російської сторін», – таке повідомлення після перемовин поширив Офіс президента України.
«Переговори важкі. Щоправда, вже без будь-яких обов’язкових ультиматумів. Російська сторона, на жаль, все ще вкрай необ’єктивно дивиться на запущені нею руйнівні процеси», – про це писав Михайло Подоляк на своїй сторінці у Twitter. 
«Росія тягне час. Їм потрібна оперативна пауза, щоби перегрупувати війська і ввести в Україну резерви. Адже вони вичерпали наступальний потенціал. Тому Росія і погодилася на переговори, тому і сиділи півдня – три раунди і все інше. Одразу було зрозуміло, що, крім обміну думками, нічого не буде», – заявляв військовий експерт Олег Жданов, інформував Obozrevatel.

Тримаймося далі

Очевидно, що Путін ніяк не цінує життя своїх солдат, тому навіть після стількох втрат продовжує шантажувати Україну і світ. Навіть вже згадував про ядерну зброю.
Українці продовжують закликати НАТО закрити небо над Україною. Але у США спробували пояснити чому не можуть цього зробити. «Це, по суті, означало б, що американські військові збиватимуть літаки, російські літаки. Це, безумовно, ескалація... Цього не хоче робити президент. Це всі причини, чому це не найкраща ідея», – заявила Білого дому Джен Псакі.
Від такого пояснення українцям легше не стало. І ми далі чекаємо на те, що Захід продовжуватиме шукати шляхи, щоб якнайефективніше допомагати нашій країні. Українська служба «Голосу Америки» наводить заяву конгресмена-республіканця, представника українського конгресового Кокусу та члена комітету із розвідки Браяна Фіцпатріка, який каже, що У НАТО є можливість відключити систему авіазв’язку і, по суті, приземлити літаки, не вступаючи у фізичне протистояння з ними. «Якщо НАТО запровадить заборонену для польотів зону і, це до речі, може бути забезпечено кіберметодами. НАТО має можливість відключити систему зв’язку авіакомпаній і , по суті приземляти літаки не вступаючи у фізичний конфлікт. Наразі – це найбільша потреба українців, яку ми можемо виконати. Їм потрібне повітряне прикриття. Бо на землі українці розберуться власними силами. Нам потрібно закликати Адміністрацію президента, Держдепартамент і наших представників в НАТО проголосувати за це. А також закликати інші країни зробити так само», – заявив Браян Фіцпатрік.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4685 / 1.72MB / SQL:{query_count}