Системний аналіз держави

"Перечитав із великим інтересом навчальний посібник "Системний аналіз у журналістиці". Солідна, науково ґрунтовна, комплексна праця.

"Перечитав із великим інтересом навчальний посібник "Системний аналіз у журналістиці". Солідна, науково ґрунтовна, комплексна праця. Думаю, що в Україні нічого подібного ще не було створено. В Росії хіба що Сєрґєй Кара­Мурза своєю книгою "Манипуляция сознанием" наближається до суті порушених проблем. "Системний аналіз у журналістиці" має логічну вихідну базу ("суспільство як самоорганізовувальна система"), і далі розгортається комплекс проблем, які пульсують глибинним подихом сучасного суспільства. Особливо, як на мене, важливим є аналітичний акцент на ролі моралі, морального здоров'я суспільства. Я так само вважаю, що найгострішою нашою проблемою є духовне знесилення суспільства, його моральна втома і вульгаризація способу, стилю життя. А це не забезпечує "енергію розвитку нації". Бо я був і є переконаним, що українську націю, українське суспільство слід формувати як культурну систему, як "цілісний культурний організм" (Іван Франко)".

Саме так коротко охарактеризував академік НАНУ Микола Жулинський навчальний посібник Олега Романчука "Системний аналіз у журналістиці", який побачив світ минулого року. Видання увійшло до Короткого списку номінації "Обрії" (розділ "Спеціальна література") Х Всеукраїнського рейтингу "Книжка року 2008".

Забігаючи наперед, зазначимо, що матеріал навчального посібника становить інтерес не лише для майбутніх журналістів і журналістів­практиків, але й для студентів інших спеціальностей - філологів, філософів, істориків, політологів.

Ця чималенька за обсягом книжка (312 сторінок стислого шрифту) може стати у пригоді й сучасним українським політикам, значна частина яких, на жаль, не надто полюбляє читати й аналізувати, а відтак робити правильні висновки.

На наш погляд, Олег Романчук, відомий журналіст, науковець, письменник, редактор і видавець знаного журналу політології, футурології, економіки, науки та культури "Універсум", вдало переносить загальні принципи й закони самоорганізовувальних систем (стан невизначеності, сумісність і несумісність систем тощо) на основні засади творення громадянського суспільства в Україні, утвердження державності, вдало ілюструючи теоретичні висновки численними конкретними прикладами з життя, переконливо аргументуючи, що вагомим чинником демократизації суспільства є свобода засобів масової інформації в усіх її видах, виявах і жанрах.

І ще. Поява цього вкрай потрібного для України видання стала можливою завдяки фінансовій допомозі Фундації імені Івана Багряного (США), широко знаної завдяки успішній реалізації своїх численних благодійних видавничих проектів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9996 / 1.55MB / SQL:{query_count}