"Перечитав із великим інтересом навчальний посібник "Системний аналіз у журналістиці". Солідна, науково ґрунтовна, комплексна праця.
"Перечитав із великим інтересом навчальний посібник "Системний аналіз у журналістиці". Солідна, науково ґрунтовна, комплексна праця. Думаю, що в Україні нічого подібного ще не було створено. В Росії хіба що Сєрґєй КараМурза своєю книгою "Манипуляция сознанием" наближається до суті порушених проблем. "Системний аналіз у журналістиці" має логічну вихідну базу ("суспільство як самоорганізовувальна система"), і далі розгортається комплекс проблем, які пульсують глибинним подихом сучасного суспільства. Особливо, як на мене, важливим є аналітичний акцент на ролі моралі, морального здоров'я суспільства. Я так само вважаю, що найгострішою нашою проблемою є духовне знесилення суспільства, його моральна втома і вульгаризація способу, стилю життя. А це не забезпечує "енергію розвитку нації". Бо я був і є переконаним, що українську націю, українське суспільство слід формувати як культурну систему, як "цілісний культурний організм" (Іван Франко)".
Саме так коротко охарактеризував академік НАНУ Микола Жулинський навчальний посібник Олега Романчука "Системний аналіз у журналістиці", який побачив світ минулого року. Видання увійшло до Короткого списку номінації "Обрії" (розділ "Спеціальна література") Х Всеукраїнського рейтингу "Книжка року 2008".
Забігаючи наперед, зазначимо, що матеріал навчального посібника становить інтерес не лише для майбутніх журналістів і журналістівпрактиків, але й для студентів інших спеціальностей - філологів, філософів, істориків, політологів.
Ця чималенька за обсягом книжка (312 сторінок стислого шрифту) може стати у пригоді й сучасним українським політикам, значна частина яких, на жаль, не надто полюбляє читати й аналізувати, а відтак робити правильні висновки.
На наш погляд, Олег Романчук, відомий журналіст, науковець, письменник, редактор і видавець знаного журналу політології, футурології, економіки, науки та культури "Універсум", вдало переносить загальні принципи й закони самоорганізовувальних систем (стан невизначеності, сумісність і несумісність систем тощо) на основні засади творення громадянського суспільства в Україні, утвердження державності, вдало ілюструючи теоретичні висновки численними конкретними прикладами з життя, переконливо аргументуючи, що вагомим чинником демократизації суспільства є свобода засобів масової інформації в усіх її видах, виявах і жанрах.
І ще. Поява цього вкрай потрібного для України видання стала можливою завдяки фінансовій допомозі Фундації імені Івана Багряного (США), широко знаної завдяки успішній реалізації своїх численних благодійних видавничих проектів.