Впродовж четвертої сесії Верховної Ради України, що тривала із вересня 2020-го по січень 2021-го найгірший показник відвідуваності пленарних засідань у депгрупи «За майбутнє». Про це повідомляє Комітет виборців України.
У середньому впродовж сесії на пленарні засідання реєструвалися лише третина депутатів групи – 36%. В ОПЗЖ цей показник – 40%, у «Батьківщини» – 51%, у депгрупи «Довіра» – 56%, у «Голосі» – 58%, у «Слуги народу» – 62%, у «Європейської солідарності» – 63%.
«Четверта сесія Верховної ради України виявилася найменш продуктивною за час роботи нового складу парламенту. Впродовж сесії народні депутати працювали лише 28 сесійних днів. Відвідування Верховної Ради також погіршилося. З одного боку, на це вплинули місцеві вибори, до яких де факто була залучена частина народних депутатів, які виступали в ролі агітаторів на місцях, – зазначає голова КВУ Олексій Кошель. – З іншого боку, в осінній період в Україні погіршилася загальна ситуація із коронавірусом, через що робота парламенту була фактично заблокованою. Попри форс-мажорні обставини перелік лідерів та аутсайдерів Ради серед фракцій і груп ВРУ фактично не змінився. Депутати окремих фракцій та груп безвідповідально ставляться до виконання своїх депутатських обов’язків та ігнорують пленарні засідання, на яких не відбувається принципових для них голосувань».