Презентація книжки "Моя Карелія, моя Україна" Лариси Скрипникової відбулася вчора в Національному університеті "Львівська політехніка".
Презентація книжки "Моя Карелія, моя Україна" Лариси Скрипникової відбулася вчора в Національному університеті "Львівська політехніка".
"Книжка розповідає про 15-річчя діяльності однієї з найактивніших українських громад Російської Федерації - карельське товариство "Калина". Двигун цієї організації - чудова жінка Лариса Скрипникова, - розповідає Ігор Мельничук, перший секретар Посольства України у Російській Федерації. - Тепер українському читачеві відкриється світ про карельських українців. Їх небагато, але вони надзвичайно згуртовані й активні".
У Львові презентація книжки проводилася під егідою Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з громадськістю НУ "Львівська політехніка".
"Я вважаю це великою честю, - ділиться враженням від презентації Лариса Скрипникова, голова Карельської республіканської громадської організації "Товариство української культури "Калина". - Первинною ідеєю книжки було написати про українців у Карелії загалом, але коли ми почали її готувати, то зрозуміли, що тема настільки велика, що одна книжка не може її вмісти. Тому вирішили випустити серію книжок, а це одна з перших".
Книжка видана коштом Олександра Колосніцина - громадянина України, російського підприємця. З України видавництву книжки сприяв лише НУ "Львівська політехніка".
Мабуть, через таке ставлення Батьківщини до етнічних українців, які з різних причин живуть поза межами України, ситуація зі школами, де мовою навчання є українська, на території РФ не вельми втішна.
"Якщо взяти Росію загалом, то є різні регіони. Наприклад, у Башкортостані у місцях компактного проживання українців ситуація з вивченням української мови більшменш нормальна. Є школи з класами, де вивчають українську мову, історію, культуру. Десь це на державному рівні, десь факультативно. А загалом ситуацію може характеризувати такий простий факт, що ми у Москві, де живе понад мільйон етнічних українців, не маємо жодної української школи, крім двох недільних шкіл і ліцейного класу в лінгвістичному університеті, де аж четверо дівчат вивчають українську мову", - каже Ігор Мельничук, який ще й відповідає за зв'язки посольства з діаспорними українцями у РФ.