Юлія Тимошенко обіцяє допомогти селянам встати з колін
Безпрецедентна в історії України нарада з питань соціально-економічного розвитку сільських населених пунктів відбулася в Києві 23 травня.
З ініціативи прем'єр-міністра Юлії Тимошенко у нараді взяли участь 10 000 сільських та селищних голів з усієї України. З ними Юлія Володимирівна провела відкрите засідання Кабінету Міністрів, на якому ухвалено близько 20 рішень на зміцнення фінансової бази села та місцевого самоврядування, розвиток кооперації та покращення умов збуту сільгосппродукції.
"За два періоди прем'єрства я проводжу сьогодні найважливішу нараду у своєму житті. Тому я сподіваюся, що для вас також ця нарада стане найголовнішою: за результатами й підсумками, за тими змінами, які відчують люди. До того ж уперше в історії України тут зібралися понад 10 тис. голів сільських і селищних рад. Такого ніколи не було! Якщо ви дозволите пожартувати, то, можливо, ця нарада є найбільш значущою подією з 1861 року, з моменту скасування кріпацтва", - заявила глава уряду.
Юлія Тимошенко пообіцяла, що бюджет 2010 року буде прийнятий з урахуванням потреб села: "Ми приймемо цей Бюджетний кодекс із такими змінами й доповненнями, які потрібні сільським і селищним громадам, міським громадам, особливо малих депресивних міст".
Також прем'єр-міністр пообіцяла зробити перерозподіл податків:
"Є величезний блок питань, пов'язаний з перерозподілом податків. Раніше місцеві бюджети сільських та селищних, міських громад, отримували 30-40% податку, а ми будемо їм віддавати 100%. Це й податок на землю, і податок з власників транспортних засобів, і інші, які стосуються екології. Думаю, що й у сфері надрокористування ми серйозно попрацюємо". За словами прем'єра, наступного року місцеві бюджети отримають додатково більш як 10 млрд гривень.
Пообіцяла також прем'єр-міністр і низку нововведень у сільськогосподарській галузі. Серед них створення кооперативів для того, аби селяни могли збувати свою продукцію за адекватною ціною, а не збитковою, як це є сьогодні.
"Необхідно зробити кооператив неприбутковим: там не може бути податків, там не може бути прибутків, у ньому беруть участь фізичні особи, які працюють на сільськогосподарському подвір'ї, або інші представники, фізичні особи від фермерських господарств. Далі організовується система первинної обробки, охолодження, схема доставки до оптового й роздрібного споживача. Додатковий прибуток ділиться між членами кооперативу. Дуже проста система роботи. Ми цей законопроект подали до Верховної Ради, але тепер необхідно, щоб Верховна Рада проголосувала за нього", - зазначила Юлія Тимошенко. Першим кроком у цьому буде створення оптово-роздрібних ринків.
Велику увагу уряд приділив питанню закупівлі молока. Сьогодні тривають переговори з японськими корпораціями для закупівлі молоковозів із постійним стаціонарним охолодженням 3-5 тонн молока.
"Після перевірки якості молока цей обслуговувальний кооператив, який ви мусите створити, матиме можливість виїхати в місто й там продавати молоко. Залишки можна переробляти: робити молоко меншої жирності чи інші молочні товари. Ми зараз купуємо для вас ці молоковози й невеличкі переробні комплекси, що нададуть можливість первинної переробки молока", - наголосила прем'єр. Вона повідомила, що програму уряд почне реалізовувати за місяць-півтора після закупівлі молоковозів, і селяни зможуть продавати молоко за ціною вищою від ціни води.
Окрім того, Кабінет Міністрів має намір збудувати низку елеваторів. І все це не порожні обіцянки, запевняє прем'єр-міністр: "Ми пройшли дві третини шляху. Про все інше, на моє переконання, до кінця року ми зможемо перед вами звітувати".