Уряд узявся за село

Юлія Тимошенко обіцяє допомогти селянам встати з колін

Юлія Тимошенко обіцяє допомогти селянам встати з колін

Безпрецедентна в історії України нарада з питань соціально-економічного розвитку сіль­ських населених пунктів відбулася  в Києві 23 травня.

З ініціативи прем'єр-мі­ніст­ра Юлії Тимошенко у нараді взяли участь 10 000 сіль­ських та селищних голів з усієї України. З ними Юлія Володимирівна провела відкрите засідання Кабінету Міністрів, на якому ухвалено близько 20 рішень на зміцнення фінансової бази села та місцевого самоврядування, розвиток кооперації та покращення умов збуту сіль­госппродукції.

"За два періоди прем'єрства я проводжу сьогодні найважливішу нараду у своєму житті. Тому я сподіваюся, що для вас також ця нарада стане найголовнішою: за результатами й підсумками, за тими змінами, які відчують люди. До того ж уперше в історії України тут зібралися понад 10 тис. голів сільських і селищних рад. Такого ніколи не було! Якщо ви дозволите пожартувати, то, можливо, ця нарада є найбільш значущою подією з 1861 року, з моменту скасування кріпацтва", - заявила глава уряду.

Юлія Тимошенко пообіцяла, що бюджет 2010 року буде прийнятий з урахуванням потреб села: "Ми приймемо цей Бюджетний кодекс із такими змінами й доповненнями, які потрібні сільським і селищним громадам, міським громадам, особливо малих депресивних міст".

Також прем'єр-міністр по­обі­цяла зробити перерозподіл податків:

"Є величезний блок питань, пов'язаний з перерозподілом податків. Раніше місцеві бюджети сільських та селищних, міських громад, отримували 30-40% податку, а ми будемо їм віддавати 100%. Це й податок на землю, і податок з власників транспортних засобів, і інші, які стосуються екології. Думаю, що й у сфері надрокористування ми серйозно попрацюємо". За словами прем'єра, наступного року місцеві бюджети отримають додатково більш як 10 млрд гривень.

Пообіцяла також прем'єр-міністр і низку нововведень у сільськогосподарській галузі. Серед них створення кооперативів для того, аби селяни могли збувати свою продукцію за адекватною ціною, а не збитковою, як це є сьогодні.

"Необхідно зробити кооператив неприбутковим: там не може бути податків, там не може бути прибутків, у ньому беруть участь фізичні особи, які працюють на сільськогосподарському подвір'ї, або інші представники, фізичні особи від фермерських господарств. Далі організовується система первинної обробки, охолодження, схема доставки до оптового й роздрібного споживача. Додатковий прибуток ділиться між членами кооперативу. Дуже проста система роботи. Ми цей законопроект подали до Верховної Ради, але тепер необхідно, щоб Верховна Рада проголосувала за нього", - зазначила Юлія Тимошенко. Першим кроком у цьому буде створення оптово-роздрібних ринків.

Велику увагу уряд приділив питанню закупівлі молока. Сьогодні тривають переговори з японськими корпораціями для закупівлі молоковозів із постійним стаціонарним охолодженням 3-5 тонн молока.

"Після перевірки якості молока цей обслуговувальний кооператив, який ви мусите створити, матиме можливість виїхати в місто й там продавати молоко. Залишки можна переробляти: робити молоко меншої жирності чи інші молочні товари. Ми зараз купуємо для вас ці молоковози й невеличкі переробні комплекси, що нададуть можливість первинної переробки молока", - наголосила прем'єр. Вона повідомила, що програму уряд почне реалізовувати за місяць-півтора після закупівлі молоковозів, і селяни зможуть продавати молоко за ціною вищою від ціни води.

Окрім того, Кабінет Мініст­рів має намір збудувати низку елеваторів. І все це не порожні обіцянки, запевняє прем'єр-міністр: "Ми пройшли дві третини шляху. Про все інше, на моє переконання, до кінця року ми зможемо перед вами звітувати".

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5787 / 1.56MB / SQL:{query_count}