Гральні заклади перенесуть у Крим

Верховна Рада залишила без роботи понад 200 тисяч людей

Українські народні обранці оригінально хочуть вирішити проблему грального бізнесу. Заборонивши його минулого тижня у всій Україні на най­ближчі три місяці (поки не буде ухвалено галузевого закону про роботу грального бізнесу), депутати тепер хочуть створити свій аналог Лас-Вегаса і перенести туди всі гральні заклади.  

Найімовірніше, відповідні заклади перенесуть на південь країни. "Важливо, щоб це був депресивний регіон, далеко від великих міст, земля, на якій не планується ведення сільського господарства. Можливо, це буде кілька зон - у своєму першому законопроекті я пропонував чотири (окремі райони Донбасу, наближена до кордону частина Західної України, Центральна Україна і Крим)", - розповів ініціатор ухваленого парламентом законопроекту про заборону грального бізнесу, депутат від БЮТ Валерій Писаренко.

За його словами, минулого року навіть була ідея з Чорнобильською зоною, але тоді для ухвалення закону про заборону грального бізнесу забракло голосів.

"Можливо, тепер зон буде створено менше, але степовий Крим залишається пріоритетом. Я думаю, цю ідею підтримають", - упевнений Писаренко.

Південь України - найбільш відповідне місце, підтримує його депутат-регіонал Анатолій Кінах. "Можна обирати з кількох варіантів: узбережжя Азовського моря, Одеська область і степова частина Криму. Потрібна територія, яка забезпечується транспортною інфраструктурою, а також дасть поштовх розвитку санаторно-курортного бізнесу", - зазначив він.

Однак ніхто поки що не каже, хто виділить безцінну кримську землю для депутатського ноу-хау і чиїм коштом це буде зроблено - чи не за рахунок тих же власників гральних закладів.

"У законі немає ні слова про створення єдиного центру, куди перенесуть усі гральні заклади. Хто більше занесе валіз грошей, той і відкриється, отримає свою ігрову зону", - коментує ініціативу депутат від НУ-НС Ксенія Ляпіна.

Нагадаємо, закон про заборону грального бізнесу в Україні та участі в азартних іграх Верховна Рада ухвалила 15 травня. Кабінетові Міністрів доручено протягом трьох місяців розробити і внести на розгляд парламенту законопроект про діяльність з організації та проведення азартних ігор у спеціально відведених для цього гральних зонах.

Причиною такої жорсткої реакції влади стала пожежа (яка, за деякими даними, сталася внаслідок спеціально влаштованого вибуху), що спалахнула в одному з гральних закладів Дніпропетровська у ніч на 7 травня. Унаслідок інциденту загинуло 9 людей.

Тим часом учора під стінами Секретаріату Президента зібралося понад дві тисячі працівників гральної індустрії з усіх куточків України.

"Замість кропіткого регулювання, депутати вирішили розв'язати проблему, викинувши водночас 200 тис. людей на вулиці, зробивши банкрутами десятки підприємств", - йдеться у повідомленні Української асоціації діячів грального бізнесу.

Працівники грального бізнесу переконані, що "сьогодні зупинити беззаконня може лише гарант Конституції - Президент України Віктор Ющенко, застосувавши вето до Закону "Про заборону грального бізнесу в Україні". Лише йому до снаги повернути роботу сотням тисяч громадян України".

Тим часом Віктор Ющенко вважає, що ухвалений Верховною Радою закон про заборону грального бізнесу не вирішує проблем у цій сфері, і має намір провести з цього приводу додаткові консультації з фахівцями. Президент зазначив, що за своїми внутрішніми переконаннями готовий його підписати, хоча "закон принизливий і відсуває нас від вирішення суті питання".

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5435 / 1.56MB / SQL:{query_count}