Легалізація “євроблях”: збитки держбюджету можуть становити 2 млрд грн щороку

Кабінет Міністрів України підтримав законопроект парламентського комітету з питань податкової та митної політики №8487, що, зокрема, передбачає часткове зменшення акцизу при розмитнені легкових автомобілів

фото: rferl.org
Також в цьому проекті закону йдеться про скасування обмеження екологічного стандарту Євро-5 для митного оформлення авто, а отже йдеться про можливість розмитнення імпортного автомобіля старшого 2010 року випуску.
Але водночас у Кабміні звернули увагу на можливі втрати для держбюджету, якщо цей документ зрештою стане законом. Економічна правда повідомляє, що отримала у своє розпорядження відповідний висновок уряду до законопроекту №8487.
“Запропоноване зниження ставок акцизного податку на легкові транспортні засоби може призвести до зменшення надходжень до бюджету на 2 млрд гривень щороку. При цьому до законопроекту не подані пропозиції щодо фінансового забезпечення або покриття можливих втрат бюджету, що не узгоджується зі статтею 27 Бюджетного кодексу України. Крім того, реалізація законодавчої ініціативи може призвести до збільшення обсягів ввезення в Україну та легалізації вже ввезених вживаних транспортних засобів, переважно тих, що були в користуванні близько 10 років”, – йдеться у висновку Кабміну.
Це може означати, що влада шукає “відмазки”, аби законопроект №8487 так і не став законом. Ситуація виглядає цікавою, адже зараз набагато більшими є втрати держбюджету від того, що більшість завезених в Україну авто взагалі не розмитнюються. Раніше “Урядовий кур’єр” повідомляв, що через нерозмитнені авто державний бюджет України щороку недоотримує 20 млрд грн.
Нагадаємо, що законопроект №8487 очікує на друге читання. У першому читанні парламентарі проголосували за проект закону №8487 13 липня, в останній день восьмої сесії ВРУ. Тоді під Радою ще тривав мітинг прихильників “євроблях”. Так само в цей день нардепи підтримали ще один законопроект парламентського комітету з питань податкової та митної політики №8488, який, зокрема, передбачає посилення відповідальності за порушення термінів режимів транзиту та тимчасового ввезення авто на іноземній реєстрації.
Щодо законопреокту №8487, то ставлення до нього серед прихильників “євроблях” насправді неоднозначне. В інформпросторі можна знайти багато заяв про те, що цей документ все одно не зробить імпортні авто доступними для українців. При частковому зменшені акцизного податку зберігатимуться усі інші податки на імпортні авто – ввізне мито (10% від сумарної митної вартості авто), ПДВ (20% від суми митної вартості, ввізного мита та акцизу) та при першій реєстрації в Україні податок до Пенсійного фонду (від 3% до 5% в залежності від вартості, яка вираховується відповідно до прожиткового мінімуму в поточному році). Голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики неодноразово пояснювала, що загальна сума розмитнення “євроблях” так чи інакше сягатиме 2,5-3 тисяч EUR.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3983 / 1.55MB / SQL:{query_count}