Як повідомляє прес-служба ДК “Укроборонпром”, конструктори та інженери ХКБМ зараз зосереджені на створенні БМП-У – нової бойової машини піхоти, яка має замінити БМП-1 та БМП-2. “ХКБМ уже розроблена конструкторська документація, а виготовлення дослідного зразка та початковий комплекс випробувань проходитимуть у 2019 році”, – повідомляє прес-служба “Укроборонпрому”.
БМП-У призначена для транспортування і вогневої підтримки сухопутних підрозділів. Вона забезпечує надійний захист екіпажу в складі трьох осіб та семи десантників. За розрахунками, рівень захисту БМП-У на 10-12% вищий за БТР-4. Окрім того, моторно-трансмісійний відсік розташований у передній частині корпусу, що гарантує більший рівень захисту екіпажу.
Для забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою БМП-У буде оснащена дизельним двигуном потужністю 735 к.с. і автоматичною трансмісією. Враховуючи масу нової бойової машини піхоти (25-27 тонн), питома потужність БМП-У є на рівні 27-29 к.с./т. Цей показник значно перевищує питому потужність БМП-1 (21-23 к.с./т.) та навіть сучасних основних бойових танків. Окрім того, на БМП-У реалізоване подолання водних перешкод уплав. Для озброєння обрали новий бойовий модуль БМ-8 з поліпшеними характеристиками. Він оснащений 30-міліметровою автоматичною гарматою, автоматичним гранатометом, кулеметом, а також керованими протитанковими ракетами “Бар’єр”.
БМП-У створюють за модульним принципом з можливістю використання базової платформи для цілого ряду гусеничних машин. Завдяки цьому на базі БМП-У будуть створені командирська, командно-штабна, розвідувальна, медична, ремонтно-евакуаційна та інші машини.
Також ХКБМ працює над створенням перспективного танка нового покоління. Комплексна робота, яка передбачає проектування абсолютно нової машини, розділена на окремі етапи. Ними передбачені створення моторно-трансмісійного відділення, розробка нових систем озброєння, боєприпасів, захисту та системи управління вогнем, а також автоматизація більшості процесів для скорочення кількості членів екіпажу з трьох осіб до двох.
Проведення цих робіт розраховане на кілька років і передбачає поетапне виконання усіх ключових пунктів програми. Наразі колективом ХКБМ проведені попередня розробка побудови моторно-трансмісійного відділення та розрахунки основних параметрів двигуна, а також тривають роботи з виготовлення дослідних зразків трансмісії.