Івано-Франківська дирекція залізничних перевезень скасувала зупинки потягів у 8 населених пунктах області через забруднення територій уздовж колій і поблизу станцій.
Про це повідомив начальник сектору пасажирських перевезень Івано-Франківської дирекції Володимир Сосна, передають Українські новини. За його словами, відповідне розпорядження дирекції видане 21 квітня.
Зупинки приміських пасажирських потягів скасовані в пунктах Лоєва і Любіжня Надвірнянського району, Ямна Яремчанської міської ради, Голіно Калушського району, Брошнево-Осада Рожнятівського, Надієв Долинського і Голосків Коломийського району.
За словами Сосни, відновлять зупинки приміських потягів тоді, коли буде лад на цих пунктах.
"Пошта" писала про те, що Івано-Франківська дирекція Львівської залізниці напередодні Великодня попередила, що скасує зупинки потягів у деяких селах Прикарпаття, якщо міська влада не наведе лад на місцевих зупинках потягів і не прибере сміття.
Якщо місцева влада не візьметься за голову, то крім засмічених зупинок, населення позбудеться можливості користуватися ще й електро- і дизель-поїздами. Через заборгованість із відшкодування за перевезення пасажирів пільгових категорій у всіх інших областях, територією яких пролягає Львівська залізниця, приміські електро- та дизель-поїзди можуть скасувати. Станом на 21 квітня 2009 року загальна сума відшкодованих обласними адміністраціями коштів скоротилася до 55,4% від запланованої. "Зважаючи на те, що приміські перевезення є критично збитковими для залізниці, а втрати магістралі від них становлять щоденно близько мільйона гривень, питання про скасування електро- та дизель-поїздів розглядатимуть швидко та жорстко", - йдеться у повідомленні ЛЗ.
Упродовж січня - березня 2009 року ОДА заборгували залізниці понад 20% від запланованих коштів. Справно розраховувалися з магістраллю у першому кварталі 2009 року лише Івано-Франківська та Закарпатська області. Станом на перше квітня 2009 року Львівщина розрахувалася з залізничниками на 91,2%, Чернівецька область - на 90,4%, а Тернопільщина на 50,1%. Керівники Рівненської та Волинської областей перерахували залізничникам відповідно 29,2% та 33,7% коштів.
Довідка: станом на 21 квітня 2009 року Львівська залізниця надала послуг із перевезення студентів на суму 5 585,5 тис. грн, а отримала компенсації від Міністерства освіти і науки на суму
1 553,2 тис. грн. Некомпенсована сума становить 4 032,1 тис. грн.